» Poradna » Notebooky

Jak nabíjet notebook z powerbanky?

Dobrý den,lze nějakým způsobem nabíjet můj notebook Acer Swift 3 z powerbanky případně jiné baterie? Jde o to, že často cestuji a občas prostě není kam strčit nabíječku, proto mě napadlo, že by se to dalo řešit podobně jako s mobilem. Můžete mě prosím odkázat na nějaké návody/konkrétní produkty, které by tenhle můj problém vyřešili? Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Ten ntb by měl mít usb typ C, takže si vybrat nějakou powerbanku s dostatečně velkou kapacitou a neměl by být problém...

Jo promiň edit.. NTB to musí umět Pokud neumí nabíjet přes "céčko", tak se řídit dle návodu níže.

Je možno nabíjet a jak to zabezpečit notebook Umax vision book 15 Wr plus pomocí power bank Lamax journey 25800mAhDěkuji

je možno nabijet notebook Umax vision book 15 Wr plus pomocí power bank Lamax journej 25800Ah

Napájet/ nabíjet NTB přes USB, byť C? To jako fakt? :-o

jo, ty nové tenké placky mají nabíjení přes usb-C. I když mně to přijde jako prasečina, honit ten nabíjecí proud takovým pidi konektorem.

Ty "polotablety"? Tak to bych docela chápal.

I když ten jeho je "normální" notebook", tam mi to připadá jako docela úlet.

power delivery na usb-c je stavane na 100W, tak aka prasacina?

mno, když vidím ty tenké kontakty v tom konektoru, tak to na mne moc dobrý dojem nedělá. Klasický kulatý jack mi přijde robustnější a navíc se může protáčet v zařízení, takže se nenamáhá torzně.

Přesně tak. Je to docela ústřel.

A hlavne diky vyššímu napeti se pouziva nižší proud. Nicmene jsme na zive, haters gonna hate anyway :(MP

A co nejaka redukce? Existuje? Ze bych zapojil notas do moji stavajici powerbanky pres redukci?

Ten notebook se standardně nabíjí přes USB port? Pokud ano, můžeš použít powerbanku. Pokud ne, potřebuješ powerbanku, která má na výstupu stejné napětí jako napájecí zdroj notebooku.

No, existuje ledacos. V ruce jsem to neměl, ale podle popisu by to daný účel splňovat mělo...https://www.ilin.cz/powerbanky-na-cesty/doca-...

Nevím, nejsem znalý, ale notebook by musel mát další (už třetí) napájecí okruh napojený na USB-C a to se mi nezdá.

Jaký třetí okruh? Tahle powerbanka má i přímý výstup na "normální" napájení notebooků, nastavitelný na různé napětí, jako třeba 12V. Takže se to do notebooku jednoduše zapojí jako klasický adaptér do elektrické sítě. S USB to nijak nesouvisí.

Asi nečetl články jako ty, nebo to nemá tak nastudované. Jeho poznámka byla byť nepravdivá, logická. Testuje notebooky, ne napájecí banky.

A navíc to nevypadá vůbec špatně. Podle všeho bude mít kapacitu 15 000mAh pro 12V na rozdíl od "normálních" krabiček, které ji mají pro 3,7V. Takže telefon s nimi nabiješ tak jednou

Když s tím nastartuje auto... Teda prý... No, taky se mi to docela líbí, ale chtělo by to osobní zkušenosti...

Auto se dá startovat i s mnohem menší kapacitou. Ty baterky jsou schopné dodávat po krátkou dobu docela velký proud a na roztočení starteru, kterému pomůže i aku v autě to stačí.

Zkoušel jsi to? Takový chytrý žvásty má rád.

Koukám, že honíš příspěvky. jestli jsi někde četl, že za 10 000 příspěvků dostaneš zlaté prase, tak to byl hoax

Jen drobné upozornění, čínští výrobci těchto typů výrobků, mají ve zvyku výrazně nadhodnocovat kapacitu vnitřní baterie, někdy až o 30%, záleží tedy na dovozci, zda si ověří reálný stav před uvedením na trh ...

Co sa tyka samostatnych batrii typu 18650, tak tam dokazu cinania klamat nehorazne. Nie je ziadnou vynimkou, ked bateria ma skutocnu kapacitu oproti udavanej 1/10. Preto je lepsie tieto baterie kupit z japonska (original panasonic) a maju plnu udavanu kapacitu, cena je samozrejme skutocna oproti cinskym falzifikatom.

ano, naprostý souhlas,léta zkušeností a přímých jednání u čínských výrobců, toto jen a jen potvrzují ...

dá se to koupit i tady:https://www.ges.cz/cz/akumulatory-baterie-zd... a nemyslím si, že by si GES dovolil prodávat fejky.

kup si něco jako tohle:https://www.alza.cz/viking-smartech-ii-40000m... Ale zas otázka, zda ti to tak stojí za to tahat.

Keď máš nejakú "kufríkovú" powerbanku tak prečo nie .

Právě vyšly články o této - https://touchit.sk/jak-nabijet-notebook-na-c... Super kousek, mám a doopravdy funguje jak má.

A co nejaka redukce? Existuje? Ze bych zapojil notas do moji stavajici powerbanky pres redukci?

A nestačí USB-C? Doporučuji https://www.ilin.cz/powerbanky-na-cesty/doca-...