» Poradna » Mobily

Jak nabíjet notebook z powerbanky, ne jen napájet

Koupil jsem tuto powerbanku: https://www.czc.cz/romoss-eusb-sofun-6-power... V popisku píšou že dokáže "detekovat požadavek na vstupní proud." Když ji připojím k vybitému notebooku, tak notebook běží, ale nenabíjí se. Vyhodnotil jsem to tak, že detekuje, že notebook si "říká" o proud pouze na běh, ne na nabíjení, tak se powerbanka neobtěžuje posílat tam víc. Nevíte jestli se ve Windows dá nějak nastavit aby notebook z dodaného proudu i nabíjel?

Odpovědi na otázku

65W? Zkus nabíjet vypnutý NB.

S vypnutým notebookem to nic nedělá.

Koukni na štítek zdroje NB, kolik Wattů dodává. Zřejmě má powerbanka malý výkon.

Zdroj má 65W. Na powerbance i na zdroji jsou čísla o výstupním napětí a proudu stejná, proto se ptám, jestli to nějak nejde.

Pokud jsou tam stejná čísla, tak notebooku je úplně jedno, jestli tam je zdroj nebo powerbanka a měl by alespoň ve vypnutém stavu normálně nabíjet. Takže nejspíš ta čísla stejná nejsou nějak špatně je intepretuješ.

Ja teda verim, ze zdroj je 65 W, verim, ze na powerbance je to napsany taky. Ale nejpravdepodobnejsi vysvetleni je, ze ve skutecnosti powerbanka zvlada min.

Tak tak. On bude rozhodující proud, co ta powerbanka reálně dá na výstupu, výkon na štítku powerbanky to negarantuje.

hehe to je blbost proc by to nekdo delal

powerbanka dává malý proud to je evidentní. Buď nedokáže dodat tolik kolik NTB potřebuje pro spuštění nabíjení, nebo se s notebookem nedomluví a nebo máš špatnej kabel..A jelikož si ani nenapsal typ notebooku který tím chceš dobíjet tak co chceš radit?

Mám Dell inspiron 7347

u Dellu bude problem s tim jejich konektorem.. Trubicka co ma uprostred treti pin podle kteryho notebook poznava typ adapteru.. Pokud je slabej ne nebo ho nerozpozna tak nedovoli nabijeni. Asi tam mas jen kabel s jednoduchou redukci od te powerbanky a ta neresi ten kolicek.. NTB to pak odmitne jako nestandardni adapter a nenabiji.

krom toto i kdyby to fungovalo... z takovy maly powerbanky to nenabijes ani jednou.

Taky jsem si říkal, že se líp oplatí rezervní baterie, než takováto powerbanka.

Díky, je to tím. Zapnul jsem si vypisování upozornění na neoriginální adaptér a píše to, že detekoval neoriginální adaptér a nebude nabíjet.

Nejspíš NTB rozpozná, že nejde o napájení ze sítě/adaptéru a bere tu PB jako sekundární baterii, což je ve své podstatě pravda.

Díky za tip ale není to tím. Jak jsem psal výše je to tím, že dell potřebuje originální zdroj, z neoriginálního nenabíjí.

A ve vysledku je to tak vlastne lepsi. Pri nabijeni jsou ztraty minimalne 30 %, ale klidne i 50 a vic.Takze kdyz tuhle malou powerbanku, ktera notebook zdaleka nenabije ani jednou, povazuje za sekundarni baterii, ze ktere jede a nenabiji, je to jedine dobre.

Myslím si také, že pokud mu při použití PB jede NTB ve funkci napájení z baterie, bude mít delší výdrž, než kdyby z PB nabil baterii NTB.

To je naprosto jednoznačné. A u takhle malé powerbanky to bude dost zásadní.