» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak na update u staré verze Windows 10

Zdar, asi po roce a půl jsem zapl starší notebook. Je na něm Windows 10 verze 1709. Rád bych ho opět zprovoznil a aktualizoval, ale problém je, že mi Update nechce najít žádné aktualizace, a dočetl jsem se, že tato verze už nemá podporu. Co s tím?

Odpovědi na otázku

1) Update Assistant: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... ....nebo 2) čistá instalace ... Media Creation Tool. Není zač.

P.S. Možná Ti "pos...." mínusáři poradí něco "lepšího". Např. ať si koupíš nový notebook

nepotrebujes cistu instalaciu. Media c toolom si stiahnes image 1903, windows usb download toolom (alebo rufusom) spravis usb instalacku (iba z image som to neskusal, ale principialne by to malo ist) a spustis setup.exe, das zachovat vsetko a pockas kym sa to spravi.

Kdybys se podíval na odkaz, který jsem dal a přečetl si aspoň "Použití nástroje k upgradu tohoto počítače na Windows 10" /BOD č. 5, nemusel jsi se zde rozepisovat. VŠEOBECNĚ předpokládám, že všichni číst umí, zda všichni chápou i samotný obsah, tím si tak jistý nejsem. (nemluvím o tazateli).

Stáhnout aktuální verzi W10 a spustit Setup (se zachováním).

Tak zatím zkouším ten update asistent, uvidíme jestli to pojede, díky za rady

Win10 sa snaží aktualizovať dosť dlho po ukončení podpory. Ja som ešte začiatkom roka mal 1607 a asi rok sa snažil aktualizovať kým sa mu to nepodarilo. Takže to, že nemáš podporovaný OS, nemá nič spoločné s tým či sa zaktualizuje na novší build. Neaktualizovaný a nepodporvaný OS, ktorý sa už nezakualizuje je asi len Win ME (W2000 som neskúšal). Jedna z možnosti je spustiť setup.exe z inštalačky s novším buildom.

hovoris, ze ked dam cistu 1709, tak nepojdu aktualizacie? To by bola bomba a vykupenie z pekla win10... musim vyskusat!

Pred chvíľou som písal, že ja som dostal aktualizáciu na 1607 až 17.3.2019. Predtým sa OS chcel aktualizovať, ale vyhadzovalo to chybu. Aktualizácie som už nemal vôbec od 19.6.2018 (ofiko podpora 1607 skončila v 4/2018) . Takže aj nepodporovaný W10 sa vie aktualizovať.

lenze ja tu na desktope tiez mam 1709 a neaktualizuje sa, myslel som si ze to je chyba v tejto konkretnej instalacii na tomto konkretnom pocitaci :) a zrazu vidim, ze je minimalne 1 dalsi.. So 1709 som mega spokojny, najlepsi windows na svete, ide bez problemov uz 2 roky.

Ja som aktualizáciu neriešil asi rok. 1607 skončil v 4/2018, ale problém som nemal v podstate žiadny (keby som chcel twich app zo Storu, tak by nefungovala). Ty máš novší build, tak na Tvojom mieste by som aktualizáciu neriešil. Kto je 1 ďalší? Buď sa Ti OS zaktualizuje neskôr, alebo to nerieš vôbec, alebo spusť inštaláciu z bežiaceho OS, alebo urob novú inštaláciu s buildom 1903 a urob zálohu. Je to na Tebe.

na blbom notebooku som zacinal na verzii co bola v januari 2016 a odvtedy som musel preskakat 300 verzii a furt nejake aktualizacie treba riesit. Fyou MS!

Zaplň disk a viac sa aktualizovať nebude. Myslím si, že mne sa 1607 neaktualizoval práve kvôli miestu (aspoň mne tento dôvod dáva zmysel, lebo postupne som miesto na sys. disku uvoľňoval).