» Poradna » Web a internet

Jak na stránce zablokovat požití lupy v prohlížeči?

Nevíte prosím někdo, jak zablokovat (např.: javascriptem nebo i nějak jinak) použití lupy v prohlížeči? Prostě aby návštěvník nemohl zvětšovat a zmenšovat zobrazení stránky?

Odpovědi na otázku

Chci věřit tomu, že nijak. Dříve to šlo nastavením rozměrů v pixelech míslo v logických jednotkách, dnešní prohlížeče už zvětšují i to. Naštěstí...Takže hůř vidící jedinci nemusí číst weby se skutečnou lupou...Co tě vede k tomu, abys to chěl zablokovat?

Nejspíš nechce, aby mu na stránku lezli lidi.

Pravděpodobně má chybu v css a stránka se mu tím rozbije.

Slušný prohlížeč zvětšuje proporcionálně texty, rámečky i vše ostatní.A v CSS nemusí být přímo chyba. Stačí se snažit o něco, co z principu není možné, jako sticky header v tabulce. Tady se prostě musí počkat, až to bude prohlížeč umět nativně. Javascript není určen pro rozšiřování možností prohlížeče, je určen pro interaktivní formuláře.

pokud někdo používá větší zvětšení, tak je obvykle s něčím takovým smířen.

Jedná se o písemky psané na PC - při zvětšení je velice snadné opisovat.

To je jedno, tak by sis to měl zajistit jinak. Ale už mnozí žáci dneska mají brýle a zvětšení textu dělají ne proto, aby ti za nimi opisovali, ale aby na to oni sami nemuseli koukat z blízka a neúměrně si namáhat oči způsobem, jako když se běžný člověk snaží přečíst u smlouvy poznámky pod čarou nebo složení potravin.

Ty chytrý, můžeš mi napsat jak, když ta PC učebna je tak blbá, že sedí tak, že si na monitory vzájemně vidí? Ostatně, otázka zněla, jestli to jde. Když nevíš, tak nerozumuj a hleď si svého.Všem ostatním, kteří se nad problémem aspoň zamysleli, samozřejmě děkuji.

Nezvětšené-neopisovatelné jsou tam na nic.., tak naco je tam dáváš?

Pred pisomkou len tak mimochodom spomente, ze tahaky tolerujete ak bude mat kazdy vlastne. Nam profesor vzdy hovoril: tahaky mozete pouzivat, aspon viem, ze ste sa pripravovali.

Jo něco takového jsme na škole taky měli. Jen už nevím ve kterých předmětech. Asi matematika a ještě něco. Byla tam jediná podmínka. Ten tahák musel být psaný rukou na papír. Takže to klidně mohl být sešit se zápisky z hodin... (ale tam se často blbě hledalo, tak byl lepší A4 papír s vypsanými informacemi)Bylo to fajn řešení. Člověk se nemusel stresovat vzorečkama, jestli je tam plus nebo mínus apod. Takhle kouknul a věděl a mohl počítat správně.

Nelze, lupa je záležitost prohlížeče, ne stránky jako takové, ošetři to responzivním designem

Kolegové mají pravdu: nesmyslná snaha.Btw:"javascriptem"Každý slušný i-prohlížeč umí blokovat javaskripty.

Jaký je důvod? Znám spoustu lidí co hůř vidí a tohle by je akorát naštvalo. Pokud se ti při zvětšení rozsype formát, tak ani pak to není důvod bránit zvětšení.

Je to naprostá hloupost, a díkybohu to nejde.Jestli chcete stvořit platformu pro psaní písemek, budete si muset dát dokupy i rozhraní, tj. upravit grafické rozhraní OS tak, aby umožňovalo pouze to, co chcete, a k tomu si podobně upravit webový prohlížeč. Nebo to vyřešit úplně jinak.Je to jakoby jste chtěl, aby se na váš barák nemohl nikdo koukat dalekohledem. To prostě nejde, pokud daleko kolem baráku nepostavíte vysokou zeď a dovnitř budete pouštět pouze lidi bez dalekohledu. A budete doufat, že si ho uvnitř zdi nevyrobí.

No, napadlo mne, že pokud by bylo možno zjistit nastavení lupy v prohlížeči (a všelijaká nastavení prohlížeče se myslím pomocí js zjistit dají), dala by se možná měnit velikost písma na stránce dynamicky podle nastavení lupy.A ptal jsem se právě, jestli to třeba už někdo neřešil. Jestli někdo neví, jak na to.. Já jsem se vlastně ani neptal, jestli je to hloupost

I když vyřešíš nastavení lupy, jsou jiné cesty, jak se k obsahu stránky dostat. Ale na to ses vlastně taky ani neptal.

Kazdemu dat inu pisomku - s inymi otazkami, alebo poprehadzovane otazky alebo ak ide o test - poprehadzovane odpovede, pri prikladoch ine cisla, proste tym spratkom opisovanie trochu zneprijemnit.Ale aj vyhodnocovanie bude zlozitejsie.

nebude, tohle třeba v php a mysql zvládne za dopoledne udělat schopnější ajťák test i s vyhodnocením

Jestli jde o to, aby jeden studen nemohl svůj výtvor ukázat jiménu studentovi, tak ještě musíš zařídit, aby nešla spustit jiná aplikace, např. poznámkový blok. Budete to muset vyřešit na úrovni učebny nebo písemky v učebně nepsat.

To zvětšení by musel zakázat prohlížeč. Mám představu, jak to udělat v MSIE: spustit ho jako Active-X v C#/C++ aplikaci, dát jen nezbytně nutné ovládací prvky a blokovat události WM_MOUSEWHEEL ve Windows proceduře hostitelského programu (to asi bude jednodušší v C++ než v C#). Možná tímto způsobem filtrovat události nejde, ale nějak to jde.

Nebo úplně jednoduše, dát ve VB formulář, na to prdnout IE okno a je to

prosim zablokujte tu velku lupu lebo ma rozčuluje DAKUJEM