Mám starší NVMe disk od WD 512GB, na kterém jsou windows atd. Nově se mě dostal do rukou za dobrý peníz Samsung 990 EVO 1TB. Nechce se mi do reinstalace systému, raději bych disk jen překlopil/naklonoval na nový a normálka jel dál. K disku od Samsungu je program Magician Software, který v sobě má něco jako klonování disku. Jen mě u něj zaráží, že se instaluje na běžícím systémovém disku a za běhu Windows chce klonovat. To mě přijde nějaké divné, měl jsem za to, že by se mělo provádět mimo běžící OS, např. že to vytvoří nějakej boot device na USB, kde bude pak běžet program klonování. Nemám s tím zkušenost, tak mě napadlo se zeptat, jestli někdo z Vás nemá zkušenosti s tímto softwarem od Samsungu. Nebo případně, je lepší použít Samsung Magician Software pouze na update Firmwaru disku a klonování bych měl udělat přes něco jiného, např. Clonerzilla či Macrium Reflect?
Klidně použij SW od Samsungu, funguje naprosto spolehlivě a na pár kliknutí. Neboj se toho,
A nebude tedy tomu vadit, že to běží na tom OS, resp na disku který chci klonovat? Tohle mě trochu právě straší, aby vše proběhlo správně :)
Normalne sa odporucuje klonovat z bootovatelneho WinPE s danum SW (Iobit/Aomei/Acronis).Ale nie je to problem. Ak to zbehne, tak to zbehne.S Magicianom som nikdy nemal problem.
Je tady o tom nedavne rozsahle vlakno, tak si kdyztak precti. Ono vubec, kdyby jsi trochu hledal, taks nemusel po nekolika dnech otevirat skoro stejne nove vlakno, kdyz se to uz resilo.Pokud je SW udelan dobre, tak to problem neni.
Jsem asi slepej nebo blbě hledám, ale nemohu tu žádné vlákno dohledat. Neměl bys odkaz?
Vykašli se na odkaz, nainstaluj Magician, udělej klon na 3 kliknutí, vyměň disk a pracuj. Za 15 minut hotovo.Takových klonů jsem tímto SW udělal desítky bez jediné chybičky. Jen to potřebuje mít cílový disk Samsuang a ten máš.
OK díky, po šichtě se na to plánuji vrhnout :)
nainstaluj samsung magician. Pripoj to nove SSD. Zapni magician, tam pohladaj Data migration. Budes tam mat uz najdeny novy disk samsung. Stlacis iba START. Pockas kym sa to naklonuje. Potom stary disk vyberies, das dnu novy a mas hotovo.
Nebude mu to vadit. Používá se na to na to Snapshot (snímek) souborového systému NTFS. Běžná záležitost pro klonování / zálohování.
Tak jsem použil ten Samsung Magician Software. Vše proběhlo ok (trvalo teda 42 min, měl jsem původní disk zcela plný), data jsou stejná a Windows naběhl správně. Díky za rady zdejším dobrým lidem.
Klon jsi možná udělal, ale zkontroluj si velikost disku, kterou budeš muset rozšířit nebo vytvořit nový oddíl (většinou D: pro data) .
Ne, nemusí. Samsung Magician to udělá automaticky - rozšíří klonovanou partition na dostupné místo na novém disku.
Easeus partition nebo Paragon partition manageruNejlepší je mít sata ssd protože se neprehriva
ja mam prave teraz v notebooku M2 samsung 970evo plus 47°, to je prehrievanie alebo nie?
NVMe se nepřehřeje, když dosáhne designované maximální teploty a i nedokáže ji udržet, tak sníží rychlost zápisu tak aby tu teplotu udržel. Takto se chová v podstatě každý moderní hardware.An může se stát že to klonování disku, kdy zapisuješ většinu jeho kapacity ten disk zahřeje natolik že rychlost bude výrazně menší, ale nemusí to být jen teplotou, ale třeba vyčerpáním SLC cache apod. V běžném provozu už ten disk obvykle takové objemy dat najednou nezapisuje a často ani nedosáhne té maximální teploty aby musel začít zápis škrtit. Ti co potřebují vysoké rychlosti zápisu stále, použijí aktivně chlazené disky a použijí řadič s více fyzickými disky, na které se rozloží zátěž. Třeba OWC disky zvládají až 27GB/s sekvenčního zápisu, pokud jsou osazeny osmi PCIe 3.0 disky. Celý disk má aktivní chlazení - https://www.owc.com/solutions/accelsior-8m2 dělají ale i pasivně chlazené portable disky (s 4x2280 nebo 8x2242) s thunderbolt rozhraním a běžný use case toho disku… - například offload několik set GB velkého LOG videa z CFExpress - to nijak nezpomaluje.A SATA SSD se samozřejmě zápisem také zahřívá. Jen díky nižším rychlostem není zahřívání tak velké. Ukázat celý příspěvek
Chovajú sa tak aj grafické karty? Mám skúsenosť pri Nvidia aj AMD nie veľmi starých, že v maximálnej záťaži grafika prekročila maximálnu odporúčanú teplotu a ovládač grafiky, len ohlásil s výstrahou, že bol prekročený treshold a všetko začalo sekať a grafika si stále držala teplotu a je**la tam 100% záťaž.
Posledních 20 let, spíš více, si teplotu hlídá hardware sám.Ovladač grafiky může křičet, jak chce. Zdá se, že GPU sám detekoval vysokou teplotu, proto začal vkládat noop instrukce a snížil takt, čímž brutálně snížil výkon a vám se to sekalo. Pokud by i tak teplota rostla, tak se ten čip nakonec vypne. Všechny větší čipy, od CPU přes GPU až po čipsety.
dd
DD neumi proporcni klon - to je pak mnoho kouzleni, zvlaste pokud potrebujes (a u dementni koncepce rozdeleni Win vzdy) rozsirit prostredni oddil. To je nesmyslna prace. To uz bylo lepsi pomoci dd prenest zavadec a zbytek po oddilech via gparted.Ale, kdyz jsou leta volne dostupne nastroje, ktere ro zjednodusuji, tak je to blbost. Zverejnil jsem o tom clanek, ktery to osvetluje ..A tak to rozhodne neni vhodny pro bezne uzivatele.Ale to jiste vis, takze to vnimam jako takove male machrovanicko ..
Je spousta programu co klonují běžící systém a tudíž i sami sebe za chodu. Používal jsem kdysi dávno CloneHD.
Jo jede to z běžícího systému a před dokončením se na tři minuty "sekne", vypne monitor a restartuje z nového disku. Dělal jsem vnukovi otisk z plotnového harddisku na SSD. Původní start 2:30 min, nyní 26 sec. Původní disk byl Segate, zakže klonovací soft ze stránek výrobce.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.