» Poradna » Počítačové sítě

Jak na SKYPE ?

Na druhém starším PC (s CELERONEM 400 MHz, Win XP, paměti 375 MB a grafikou AGP) jsem měl pro "ženské povídání" instalován SKYPE verze 2.0. Žádný problém s Chatováním a i SKYPE volání bylo na tom starém PC v pohodě. Novější verze SKYPE od 2.5 výše tam nikdy nešly, ale neřešil jsem to když verze 2.0 běžela.
Nyní SKYPE přestal podporovat verzi 2.0 a vyžaduje Upgrade.
U všech nových verzí SKYPE běží chat normálně, ale jakmile protějšek potvrdí volání (včetně zkušebního hovoru SKYPE), nebo se z toho starého PC potvrdí volání od jiného PC, tak je ten "Celeron PC" ihned něčím zahlcen tak, že nereaguje ani na povely myši, myš se pohybuje trhaně nebo vůbec, občas se ozve nějaký fragment zvuku. Když protějšek zavěsí, tak ještě nějakou chvíli trvá než se PC z toho stavu vzpamatuje a začne normálně reagovat.
Zdá se, že problém souvisí s tím, jak se do nových verzí SKYPE vřadilo video.
S Win 98 je to SKYPE stejné jako s XP. Nezdá se, že by to bylo nestíháním zpracování zvuku, záznam a přehrávání záznamu jde na tom PC v pohodě.
Připadá mi to jako nějaké priority přerušení pro video, ale nenapadá mne žádné řešení, jak tomu pomoci.

Má někdo nějaký nápad co s tím ? Vím že by pomohlo dát tam novější HW , ale třeba má problém řešení i se stávajícím HW. Předem dík za náměty a rady.

Odpovědi na otázku

Bohužel, ve Vašem případu už žádná pomoc HW není. SKYPE od verze 2.5 má při volání MIN. HW nároky někde od 900Mhz procesoru. Na Vaší sestavě půjde Skype chat, ale hovory ani náhodou(o videu ani nemluvě).

Zkus TeamSpeak

Skus vyladit system, vyhadzat nepotrebne veci, a zastavit zbytocne sluzby. Po nabootovani by ti mal task-manager ukazat tak maximalne 20-22 procesov (a to uz aj s antivorim a firewallom). Taktiez vypni ten manazer pluginov (ci jak sa to vola) co ma skype.

Okrem toho, skus ten procesor pretaktovat. Na 600MHz by si sa mal pri troche snahy dostat (ja som mal 366MHz, a bezal kludne na 450). Inej moznosti niet. Ten procik je zjavne slaby, na tieto nove kodeky ktore skype pouziva...