» Poradna » Mobily

Jak na ROOT

Zdravím, koupil jsem si XPERII XA a zjistil jsem, že když přesouvám aplikace z interního uložiště na SD, tak se telefon tváří jako, že je aplikace na SD, ale je stále v telefonu. Prý by na to měl pomoci ROOT ale já vůbec nevím jak na to... měl jsem předtím WP a jsem v tom nový

Odpovědi na otázku

1. Zjistit zda je vůbec na tvém zařízení root možný2. Odemčít bootloader3. Nahrát instalčku SuperSU (v zipu) na telefon4. Přes fastboot nahrát TWRP recovery5. Přes TWRP recovery instalovat ROOTPokud ti něco z toho co jsem právě napsal nic neříká, radši se poptej po svém okolí na lidi, co tomu rozumí a už to někdy dělali - silně bych nedoporučoval úplnému laikovi se v tom vrtat.Podrobný návod máš třeba tu:https://forum.xda-developers.com/xperia-xa/how-to/f31xx-ho...

https://kingroot.net/stáhnou, nainstalovat, pustit, číst co to chce. Na přesování na sd doporučuju App2SD ;)

Ano taky varianta... ale hodně záleží jaký build androidu aktuálně v telefonu má, kingsroot neumí rootnout úplně vše. Třeba před rokem jsem potřeboval root na Xperii Z1C na Androidu 5.1.1 a jinak než přes odemčení bootloaderu a flashování to nešlo (v té době) ;)

Kingsroot je totální blbost.. V pohodě postačí SuperSu a TWRPChce to je trochu odvahy, něco si o tom přečíst a doporučuju zhlédnout nějaké schopné návody na YouTube.. Přes TWRP lze provést zálohu celého Androidu na přídavnou SD kartu

Pokud se takto ptáš, ani to nezkoušej nebo to dej někomu, kdo tomu rozumí.

standardně se v androidu přesouvá jen část aplikace - jak velká je dáno konkrétní aplikací. je nějaký důvod proč ccheš aplikace kompletně přesouvat na SD? nejelpší je mít je celé v interní paměti. ten tel má 16GB interní paměti, atkže pro tebe tam bude něco kolem 10GB - to je pro tebe na aplikace málo? na SD patří multimédia, fotky, mapové podklady apod, ne aplikace...

jediné co mohu přesunout jsou fotky a videa... a zbývá mi cca 5,5GB a mím Android 6

Mělo by to jít normálně změnit na netu je spousta návodů vizhttp://www.instructables.com/id/LG-4-and-Adoptable-Sto...