» Poradna » Programy

Jak na řezy v Inkscape.

Ahoj, neví někdo jestli má program Inkscape řezy jako ve Photoshopu? Nemůžu to nikde najít. Díky

Odpovědi na otázku

jaký řezy?BTW, Inkscape je vektorový editor, tak ho nelze srovnávat maximálně s Illustratorem a ne s Photoshopem. Alternativou Photoshopu je např. GIMP.

Co ti odpověděli na inskcape.org?

označíš jeden objekt, pak druhý a pak dáš menu "objekt" -> "ořez" -> "nastavit"ale - a) nevím jestli je to co myslíšb) blbější postup jsem snad nikde neviděl...

Díky, myslím klasické řezy, nevím jak to napsat, prostě mám nakreslenou celou stránku a potřebuji ji rozřezat pro web. V Photoshopu jsem nastavil řezy, každý řez jsem pojmenoval a po exportu jsem měl spoustu samostatných obrázků . Tohle hledám.

Inscape na toto nebude idealne ale skus ten GIMP ako bolo spominane.https://www.youtube.com/watch