» Poradna » Programy

Jak na proměnou, která obsahuje znak "&" ?

Ahoj, nevim jak si poradit s proměnou, která obsahuje např. odkaz na web, ve kterém je znaménko &. Odkaz, ve kterém je toto znaménko se mi zkrátí do toho znaménka, Př.: odkaz ( =proměná) www.ahojjaksemate.cz/index.php?pozdrav=ahoj&otazka=jaksemate se mi po předání do jiného php souboru,který to zpracuje a na tento odkaz se přesměruje, zkráti na www.ahojjaksemate.cz/index.php?pozdrav=ahojCo s tím mám udělat, aby se tak nedělo.Předem děkuji za odpověd.

Odpovědi na otázku

Misto & tam napis &

Misto & tam napis "& amp;" - bez uvozovek a mezery.

& amp; jsem zkoušel, ale také mi to nefunguje. Posílám toho více, vypadá ta třeba takto: www.neco.cz/neco.php?a=neco&b=neco&c=http://www.neco.cz/neco.php to poslední & nebere k tomu odkazu,ale jako další proměnou.To, čemu se např.: c rovná je v proměné, takže ve skutečnosti mám c=<?echo "$ odkaz"?>.Co s tím?

pouzij c=

sakra c=<?php echo urlencode($odkaz) ?>

www.neco.cz/neco.php?a=neco&amp;b=neco&amp;c=http%3A//www.neco.cz/neco.php%3Fx%3Dneco%26z%3Dneco

Paráda, mockrát díky. Fungují oba způsoby. Který z nich mi doporučíte použít?

No to co sem napsal je v podstate vystupem te funkce urlencode() co psal kolega nademnou.