» Poradna » Počítačové sítě

Jak na peer to peer propojení dvou PC?

Prosím poraďte!Potřebuji kvůli hrám propojit přes síťový kabel dva počítače s Win XP Home SP2Ale ať dělám cokolovi, nějak mi to nefunguje. Počítače navzájem nevidím, ale když vyndám kabel, počítač o tom ví. Občas mi na pc bedně bliká, jako že se síť nějak pokouší pracovat, ale pořád nic. Vůbec netuším, kde dělám chybu. Mám snad u obou compů vypnout firewall bránu Windows? Upozorňuji, že počítače se nemusejí připojovat k internetu. A když, tak jeden přes druhého. Děkuji za nápady, co by to mohlo být!

Odpovědi na otázku

Jak se nevidí? Můžeš si z jednoho pingnout druhy? NEbo jenom jenom nevidíš obsah disku toho druhého? Máš nastavené sdílení?

Propojit přes síťový kabel ? Tedy ze síťovky PC1 do síťovky PC2 ?Je ten kabel křížený ?

skus prestavit IP adresy tak aby prve 3 cisla adries boli rovnake (4 samozrejme odlisne)potom skus v konzole vykonat ping pocitaca (odporucam pomocou spomenuteho IP)ak to nepojde, tak sa pohrab v sietovych nastaveniach..vela stastia

Ak Win vidi, ze odpojis kabel, tak fyzicky ich mas dobre prepojene ....Teraz uz len nastavit staticke IPcky na oboch PC ....Start -> NMastavenia -> Ovladaci panel -> Sietove pripojenia -> .... typicky "Local Area conection" .... vlastnosti  -> vlastnosti TCP/IP protokolu .... a nastavitPC1:IP 192.168.1.1 Maska: 255.255.255.0PC2 :IP: 192.168.1.2 Maska : 255.255.255.0... spustit prikazovy riadok a napisat ping 192.168.1.1 na PC2 a opacne ... samozrejme skusit vypnut firewall ...hotovo