» Poradna » Programy

Jak na dotaz v MySQL ?

Zdravim,
vim ze toto forum mozna neni to prave, ale tonouci se stebla chyta, cili:
Mam tabulku "Uzivatele", se sloupci "Prijmeni", "Jmeno", "Firma" a potrebuji docilit toho, abych pomoci SQL dotazu nacetl a setridil uzivatele podle prijmeni, jmena a firmy zaroven, ALE aby ve vysledku byly napriklad prijmeni na "A" pred nazvy firmy na "B". Blbe se to vysvetluje, takze priklad:

Tabulka "Uzivatele":
Jmeno * Prijmeni * Firma
Pepa * Novak *
* * Oracle
* * Dell
Jiri * Travnicek *

Pri dotazu "SELECT Prijmeni, Jmeno, Firma FROM Uzivatele ORDER BY Firma ASC, Prijmeni ASC, Jmeno ASC" dostanu:

* * Microsoft
* * Oracle
Pepa * Novak *
Jiri * Travnicek *

... ale ja potrebuju aby to bylo
* * Microsoft
Pepa * Novak *
* * Oracle
Jiri * Travnicek *

... slo by to asi vyresit pomoci pruniku (INTERSECT), ale ten pokud vim tak MySQL nepodporuje. Zkuste me prosim alespon nakopnout.

Diky moc ...

Odpovědi na otázku

Nefungoval by něco jako:
order by if(firma is null, prijmeni, firma)...?

Jo. To vypada dobre. A dokonce to i tak funguje. Diky moc. Priznam se, ze podminka v trideni me nenapadla.