Jak na callback ?

Mate s tim nekdo zkusenosti ? Na jake platforme (Win* Linux..) to lze rozchodit, ktery program na to pouzit, musi byt obe dotycna PC pripojena dial upem ? Jde mi o bezplatne pripojeni k Netu z domova pres callback z prace, mam pristup k PC v praci, ktere by slouzilo na callback domu.

Odpovědi na otázku

No já mám doma samozřejmě CB do práce, ale vzhledem k tomu že administruji servery W2000, Novell, tak je to nahozené na nich a tam to není vůbec žádný problém. Buď tam dáš na tvrdo číslo na které ti zavolá, nebo při připojení si ho tam dopíšeš. Bezpečnější je první varianta, ale vzhledem k tomu že jsem občas v pohybu (jo je to tak, taky někdy musím jít i na záchod) tak si tam čísílko píšu  Jak je to v Líňáku to nevím a na stanicích tak to už vůbec , prostě to nepotřebuji.

Diky za info ja se v tom tolik nevyznam. Pokud teda v praci bude bezet Win 2000 server, tak si tam nekde (kde ?) zadam  telef cislo k sobe domu.Jak to pak probiha v praxi ?Z domova se pripojim na PC do prace a zavesim a on mi (po jake dobe ?) zavola zpet a ja to prijmu a tim je ustaveno spojeni ?Musi byt jak v praci tak doma dial up (ISDN jde taky ?) ? Kdyby v praci krome dial up byla i pevna linka, to by neslo nejak pouzit ?Pripadne diky za infoMarek

Ve WinNT, 2000 - Programy - Administrative Tools - USER MANAGER (otevri svuj ucet) - DIALING - zaskrtni GRANT DIALING PERMISION TO USER - a dej volbu SET BY CALLER - ta ti umozni zadani cisla kam zavolat zpet pri zalogovani do site.Kdyz je vse nastaveno, pres modem se nekde pripojis, autentifikujes, zadas cislo kam zavolat zpet a cekas par sekund nez te to zacne vytacet zpet.+ na administraci existuji programy napr. Acotec Remote Access Manager.Mik

Přesně jak píše Milan, musíš tam samozřejmě nainstalovat modem. Já používám normálně Terminal Services Client, ale někdy se hodí i VNCéčko. ISDN by neměl být problém, ale nezkoušel jsem to.JInak při callbacku ti to pak modem na tvé straně zvedne sám na první zvonění a nemusíš na nic šáhnout, vše se přikonektuje.

P.S. Jinak je dobré se ještě občas mrknout na serveru na logy, jestli se na tebe někdo nezkouší konektit