» Poradna » Notebooky

Jak na boot ntb HP elitebook 6930p?

Zdravím, dpstal se mi do ruky tenhle starší notebook a chtěl jsem do něj dát čistý systém, v Biosu jsem si povolil pouze boot z CD a v pořadí jsem si nastavil cd taky na první místo (jen nechápu proč se tam mechanika jmenuje jako "USB CD-ROM", ale nic jiného s mechanikou tam není tak předpokládám, že by to mělo být ono) při restartu se CD samo nenačte a když dám F9 pro bootování dá mi to jen možnost bootovat z HDD nebo z jakéhosi upgrade bay, víc nic. Už nevím co zkusit, tak snad někdo poradí. Předem díky

Odpovědi na otázku

Legacy to UEFIbcdboot C:\Windows /s S: /f UEFIUEFI to Legacybcdboot C:\Windows /s S: /f BIOS

Nevěřím, že by ve starším ntb byla mechanika natolik v pořádku, že by řádně načetla instalační soubory vypálené na DVDZvolil bych instalaci OS přes usb flash disk, protože je tahle metoda jednoduše spolehlivější..Mechaniku a DVD k instalaci OS používají jen zabedněnci..

Nepovídej já ano, a dokonce mám u NB externí vypalovačku (normál DVD) na PC BD - kapacita. Jedním slovem pa-rá-da. Když nemůžeš něco na staré zařízení nainstalovat a nebere ty tvoje flešky je to jediná další možnost.http://abload.de/img/snap7974h9kbp.png Jen hlupák má něco proti ukládání dat na optiku (anorganickou - vrstva nedegraduje), zatím po mnoha letech jsem přečetl vše co jsem zapsal, a že toho je. USB nebo SSD nemůžeš v trvalosti dat věřit - princip zápisu je nekompromisní.

Ještě než jsem si to tady přečetl jsem vytvořil bootovací flashku, ale ani ta ikdyž má nejvyšší prioritu se nenačte. Automaticky vůbec a při spuštění boot menu mi stále odkazuje jen na bootování z HDD a pak ten upgrade bay.

Bootuj z "upgrade bay", to nieje "jakési", ale miesto kde môžeš mať nielen optickú mechaniku, ale aj ďalší HDD, alebo batériu, v Tvojom prípade je tam optická mechanika...

Když dám upgrade bay, mám v mechanice bootovací DVD a dokonce i bootovací flashku, stejně se nic neděje a po chvíli začne načítat systém.

Tak chyba byla na mém přijímači, restartoval jsem BIOS na default a už to šlape. I tak díky :)