» Poradna » Mobily

Jak na Blu-ray rip?

Zdravím, chtěl bych se zeptat těch, kteří někdy dělali Blu-ray rip, jaké programy jste prosím používali? Popř. pokud mohu, není tu prosím někdo, kdo by mi dokázal udělat 1-2 HDripy z Blu-raye? Děkuji. k.

Odpovědi na otázku

Myslis remux alebo rip?Remux = presne skopirovanie videa, audio stop a tituliek z bluray disku do jedneho suboru (kontajneru), takmer vzdy .mkv; jednoduche a nenarocne na vykon, ale vacsia velkostRip = reenkodovane video, volitelne aj audio. reenkodovanim sa straca kvalita, je to narocne na vykon PC, ale mensia velkost, vsetko zavisi od toho ako nastavis enkoder videa (x264)Tipujem, ze chces remux, na to ti staci napriklad MakeMKV (myslim, ze navod na to netreba, je to na par klikov).