» Poradna » Počítačové sítě

Jak na AP nastavit wi-fi sit pro prerozdeleni Ethernet signalu?

 |   | 

Ahojte,

mám AP OvisLink WL-5450AP a chci s ním bezdrátově rozdělit internetový signál od UPC (přiváděný LAN kabelem) mezi dva notebooky.

Pomocí nastavení na IP adrese tohoto routeru se mi podařilo rozchodit připojení přes kabel (signál jde kabelem do routeru a pak kabelem do počítače), ale nefunguje mi to bezdrátově. Počítače najdou wi-fi síť, připojí se, ale internet nefunguje, popř. to ještě hlásí "Omezené nebo žádně připojení". Další problém je, že po nastavení routeru tak, aby to fungovalo alespoň přes ten kabel, už se mi nedaří dostat do oné servisní aplikace (zkrátka ta IP adresa nefunguje i když nevím o tom že bych ji měnil) - jediný způsob jakým jsem se do aplikace znovu dostal bylo resetování routeru na tovární nastavení (pak už ale samozřejmě zase nefunguje to připojení ani přes kabel).

Prosím můžete mi poradit jak onu bezdrátovou síť nastavit, popř. kde může být problém? Díky moc

P.S.: Svoje rady mi můžete posílat i na icq: 214 839 752

Odpovědi na otázku

 |   | 

S tím ovisem jsi to moc nevyhrál, ale budiž.

1) pokud je ovis nastavený jako infrastructure client, získává vnější IP od providera. Vnitřní IP je stejná jako konfigurační rozhraní, stačí zapnout DHCP na ovisu a nastavit rozsahy IP, které bude přidělovat.
2) po uložení změn a restartu ovise nastav na pc automatické získávání IP z dhcp serveru - vše musí fungovat.

3) chybu můžeš dělat při nastavování, že se ti ztratí konfirační ip v jiné síti - nelíp nastav konfigurační ip třeba 10.0.0.99 s maskou 255.0.0.0, v dhcp na ovisu masku 255.0.0.0 a rozsah třeba 10.0.0.1 - 10.0.0.90. Pak už by tě nemělo nic vytočit (snad jen stabilita toho ovise...). V závislosti na zvoleném postupu budeš muset asi v jednom kroku natvrdo zadat IP do počítače, protože se nedostaneš na konf. ip ovise, ale po nastavení dhcp to zas můžeš hodit na automatiku a vše bude ok.

Pokud budeš mít problém ozvi se,s těma hračkama mám hodně zkušeností.

Radovan
info(z)gaura.cz

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   | 

Díky moc za pomoc Nakonec byl zasadni problem v tom, ze dane zarizeni nebylo router, ale pouze bezdratovy AP bez routovacich funkci (alespon takhle mi to rekl vyrobce). Kazdopadne se mi podarilo sehnat vecicku StraightCore WRT-311 (tentokrat opravdu wi-fi router), se kterou uz jsem to bez problemu nastavil a vsechno slape

Preji hezky den!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Ethernet, Wi-fi síť, Jediný způsob
Určitě si přečtěte

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

** Čínské letectvo vyvíjí záhadnou raketu typu vzduch-vzduch ** Mysteriózní zbraň nese označení PL-XX ** Jde o raketu vzduch-vzduch s velmi dalekým doletem

Stanislav Mihulka | 14

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

** E-mail většina z nás za svůj život příliš nemění. ** Služby se ale vyvíjí a některé mají zajímavé funkce. ** Velkým lákadlem může být integrace do ekosystému dalších služeb.

Vladislav Kluska | 65

Pojďme programovat elektroniku: Kamera pro Arduino i Raspberry Pi, která vidí

Pojďme programovat elektroniku: Kamera pro Arduino i Raspberry Pi, která vidí

** Představte si robotické autíčko s kamerou ** S kamerou, která opravdu vidí věci ** Na trhu je jich několik a my si dnes vyzkoušíme americkou Pixy2

Jakub Čížek | 12Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů