Jak moc velký rozdíl ve výkonu Radeon 9600 vs Radeon x1600

Mám následující sestavu: CPU Athlon Sempron 2400+ RAM 1,3 GBATI Radeon 9600 Uvažuji o upgrade grafické karty. Můj limit je kolem 4000 s DPH, takže uvažuju třeba o Sapphire Atlantis ATI Radeon X1600 Pro 256MB. Mám ale obavu, aby výkon nové grafické karty nebrzdil procesor. Respektive bude rozdíl ve výkonu znatelný? Můžete případně doporučit jinou kartu v dané cenové hladině? Hraji nyní především BattleField 2, kde Radeon 9600 už moc nestíhá. Mám nastaveno 1024x768 s minimálním detaily a FPS kolísá mezi 30 a 15. Mám představu o 1024x768 či vyšším s plnými detaily.

Odpovědi na otázku

Kupte ji, procesor Vám nic brzdit nebude!

Díky za odpověď :). Marně pátrám po nějakých srovnávacích grafech výkonu 9600 vs x1600. Všude je jenom Radeon x800. Nemáte tip?

naměřte te si kolik máte v 3Dmarku 03 a 05 a pak se podívejte na výsledky x1600

No jo, ale to nebudou srovnatelné výsledky, protože to nebude testováno na stejném HW