» Poradna » Notebooky

Jak moc klesne cena použitého notebooku?

Ahoj, zajímalo by mne, jaká může být dnes přibližná cena tohoto notebooku (viz níže), který byl zakoupen nový cca před pěti lety? Doplním, že má nefunkční WiFi adaptér a používám u něj tedy externí přes USB. Vím, že ceny používaných notebooků jdou s roky strmě dolů, nicméně nedokážu odhadnout, jak moc. Děkuji.https://www.alza.cz/acer-aspire-v15Intel Core i5 6300HQ Skylake, 15.6" LED 1920x1080 ColorBlast, 8GB DDR4, NVIDIA GeForce GTX 950M 4GB, HDD 1TB 7200 otáček, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0, Webkamera, čtečka karet, HDMI, USB 3.0, podsvícená klávesnice, Windows 10 Home 64bit (V5-591G-52E3)

Odpovědi na otázku

najdi si najpodobnejsi repas s 2rocnou zarukou a daj tak 1/2 az 3/4 ceny. Imho ti to ale aj tak nikto nekupi a taketo notebooky sa davaju za symbolicku sumu alebo posuvaju zadarmo chudobnemu pribuznemu/susedovi/znamemu.

Beru na vědomí, děkuji.

Starý Acer? Řádově stokoruny, nebo spíš za flašku. Víc bych si od toho nesliboval.

Pokud se chceš zbavit komunikace a styku se synem/synovcem/vnukem/známým, tak mu ho věnuj.

Není pravda, že takový notebook má nulovou hodnotu. V současnosti je výborný na kancelářskou práci, na internet, na sledování videa. Pravděpodobně by měl problém s počítačovými hrami, které vyžadují výkonný hardware. Není vhodný na stříhání videa. Výměnou původního plotnového pevného disku za disk SSD se notebook výrazně zrychlí.Pro určení ceny bych srovnával s podobnými notebooky nabízenými na Aukro.cz

Ne nabízenými, ale skutečně prodanými. To je velký rozdíl.

Celkem se pohybuji v pouzitych strojich toto ma hodnotu tak 3-4 tis max...

Už to tu bylo opakované několikrát - bazar nemá logiku. Co má pro odborníka nulovou cenu může BFU koupit za slušnou částku. Takže se koukni za kolik se prodávají podobné NB a šup s tím na nějaký bazarový web.

Jak který, ale já si například oblíbil starší thinkpady, které stály tak 40tis a teď je koupím ve skvělém stavu za 8tis - Lenovo Thinkpad T480 (rok 2018) který jsem si pořídil naposled z německa (a pak k tomu ještě original novou českou klávesnici)Záleží co znamená nefunkční wifi, můžou tam bejt vypadlý kablíky od antén na wifi adaptéru, nebo tam koupit za stovku novej wifi adaptér.

Aukro a aukce od 1 Kč. Ať si kupující rozhodnou co za to dají.

Tohle max. za litr, kdyby měl aspoň SSD tak i za dva.

jakože starý SSD má cenu tisícovku jo ? Reálná cena je do 4000 pokud to není rozlámaný, poškrábaný a ve stavu jak píše.Druhá věc je že je to 5 let starej "herní" notebook a asi zažil peklo, takže kdoví jak to s tou funkčností je.

Zamysli se, zda opravdu potřebuješ znát cenu, za kterou by to možná koupil někdo z Poradny, kdo o to nemá zájem? Prodáváš jeden kus, stačí ti jeden jediný kupec, který ti za to dá více, než když sečteš všechny ty zbytečné "odhady" tady, které ti vůbec nijak nepomůžou.

max. 250€ , ale bez WIFI , buď rád ak dostaneš 200€ !

Cena 5 let starýho, nevýkonnýho a z části nefunkčního notebooku bez SSD je max 4000 (8-10.000 ani ve vlhkym snu) a jen když se najde nějaká nezkušená bukvice. Já bych tohle nikomu za 4000 ani nedoporučoval kupovat.Podívejte se co se dá koupit za 11900 dneska... https://www.alza.cz/asus-vivobook-14-413... tohle má 2.5x výkonnější procesor než má ten Acer a zároveň má 3x menší spotřebu a stačí se podívat na bazary co se dá za 8000 koupit za starší NTB...

Tady lidi vykládají pohádky o cenách 400Eur a podobně. Takže za 5800,- Kč dostanete: repasovaný notebook HP EliteBook 840 G3, stav A-, Intel Core i5-6300U@2,40 GHz, PassMark - 3255, 8GB RAM DDR4, SSD 256 GB, Windows 10 Prof CZ, 14" LED 1920*1080, webkamera, Wifi, bluetooth, DisplayPort, USB-C, USB 3.0, česká klávesnice, čtečka otisku prstu, dokovací stanice a brašna. A to s daňovým dokladem a roční zárukou od firmy, která to dělá profesionálně. https://superlevnapc.cz/hp-elitebook-840-g3-ssd-2...

Treba brať do úvahy i5-6500HQ (výkonnejší než ULV I5-6300u) a GTX 950m (podstatne výkonnejšia než iGPU v HP 840 G3)HP EliteBook 840 je ale podstatne kvalitnejší (lepsie šasy, pánty, klávesnica), vstup pre dockovaciu stanicu a dokonca je notebook aj v záruke .... len tázateľ sa na tom moc nezahrá (ak to chcel na hry)...Ja byť ním, volím práve HP 840 G3 z ktorého mimochodom aj píšem .. ak sa nechce hrať..

On to chce prodat a ještě s nefunkčním WiFi modulem! Dedikovaná GK je kur.vítko, navíc to zbytečně žere. Pokud už, tak repasované firemní řady notebooků, které obvykle mají minimálně MAR licenci MSW řady Pro. Ovšem dnes se oblast repasů zkomplikovala, protože AMD vtrhla i do oblasti mobilní výpočetní techniky a po dlouhých letech válcuje i tady Intel poměrem spotřeby a výkonu nejen výpočetního, ale i schopností grafické části APU. Teď je už otázka, zda koupit repas, nebo nějaký tuctový notebook s Ryzenem s tím, že vydrží ty dva roky.

6 let stary model, relativne dobre vybaveny - nekde mezi 5 a 7 tisici, podle toho, jak moc na prodej spechas.