Jak moc hřeje GeForce MX?

Koupil jsem grafickou kartu Microstar GeForce MX. Mám ji v základní desce FIC KA-6100 s chipsetem VIA Apolo Pro. Karta mi běží na AGP 2x, protože deska víc nepodporuje. Nemám přetaktovanou grafiku ani procesor. Co mě zaráží je, že čip karty je strašně horký. Je to normální? Když sáhnut na čip tak je vřelý a nevydtžím ho držet déle než pár sekund. Karta má pasivní chladič. Nevíte čím  by to mohlo být? Je to důvod k reklamaci?

Odpovědi na otázku

Ja mám ten istí poroblém len mám ASUS V7700 Geforce  2 GTS.Tiež dost peče 53C pri otvorenej case.Ak tam nemáš vetrák a lenpasívny chladič tak tam prihod aj vetrák optimálnej velkosti.Malo by to zrazit trocha dole.Kontroluj si to programom na teplotu čipuak ho máš na cd ku karte.

jenom pro zajimavost, jaky je tam operacni system? Mozna je to blbost ale zda se mi ze pod W2k se mi Geforce2MX hreje viv nez pod Win98.M.

Či je to dôvod k reklamácii neviem, mám tú istú kartu a rovnaký problém. Systém bol síce stabilný aj po dlhšom používaní ale výrazne ma tá teplota znervózňovala. Tak som na pasívny chladič pridal ešte ventilátor a teraz je to v pohode.

Mám tú istú kartu ako ty, na základnej doske MSI BX Master /BX chipset/, pri uzavretej case hreje na 42 C, pri otvorenej na cca. 36 - 38 C. Podľa mňa nebude to dôvod na reklamáciu, ak karta inak funguje korektne a pridanie vetráčika zváž, lebo ak sa ti karta pokazí a ked budú zistitelné stopy po pridanom vetráku tak stratíš úplne možnosť reklamácie. Predtým som mal WOODOO  3  2000, ktoré bežne hrialo na 75 C a funguje dodnes v inom počítači.

Mam ASUS V7700 Geforce  2 GTS a jede pri zavreny bedne 49 - 51 st. s aktivnim chlazenim pri 5000 ot/s a ani pri narocnych aplikacich se teplota uz nijak vyrazne nezvedne, tak si s tim nelamu hlavu.

Je to tím, že většina ostatních výrobců používá u této karty aktivní chladič, ale MSI ne.Pokud tě teplota znepokojuje, udělej to jak já.Ventilátorek 4x4x1cm a čtyři samořezné šroubky na uchycení mezi žebra.Teplota mně spadla z 56 na 40.