» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak manualne vynutit upgrade na Win10 (z Win7) kdyz se zasekla sluzba update?

Ahoj, mam legalni Win7 64 Prof. EN ale z nejakeho duvodu mi na nem po jeho reinstall prestaly jit aurtomaticke aktrualizace, sluzba update je zacylena, mimo prvnich nekolika aktualizaci a SP1 ted proste uz nenajde nic dalsiho. Manualne jsem tam musel dat alespon kumulativni SP2, ale ani ten nepomohl, nenajde to nic i nadale.Zaroven chci vyuzit moznosti upgrade na Win10 (no flame pls, vim proc, a vim ze to bude pak OEM).Dotaz: kterou konkretni aktualizaci Win7 se dostanu do programu upgrade na Win10 abych ji nekde stahanul a do Win7 nainstaloval rucne a tim upgrade nejak vynutil?Potrebuji udelat nejdrive upgrade a az potom dam tovarni nastaveni, protoze pri ciste instalaci Win10 z media mi ten klic nebere (je to licence Win7 z vysoke skoly), cili bude lepsi je nechat nejdrive aktivovat formou upgrade.Diky moc.

Odpovědi na otázku

Stahni si z webu MS ISO,použij nějaký nástroj,nomountuj to ISO,spusť setup.exe. Ale doporučuji provést upgrade bez zachování dat,vyhneš se potencionálním problémům.

ISO W10 rozbaľ pod zipkou (WinRar, 7z) v grafikom prostredí priamo vo W7 a klikni na Setup.exe. (dodávam marginálne postup, aby tomu tvojmu výkladu výkladu chlapec rozumel).

ja uz cistou instalacku Win10 mam ale nebere kod, asi proto ze je to ze skoly, cili chci nejdrive stavajici zakladni desku aktivovat na Win10 formou upgrade z Win7 ale sluzba update je zasekla....

Pro aktivaci win10 lze použít klíč z windows 7 jen v případě že máš ten windows řádně zakoupený (krabicová nebo oem verze) z obchodu. Ale klíče z různých multilicencí k tomuto použít nejdou. Což je imho případ drtivé většiny licencí, protože předinstalovaný windows je všude. V tomto případě je nutné nejprve provést upgrade z win7 na 10 a až pak můžeš nainstalovat čistý win 10.A že je win update zaseklý nevadí. Tady si můžeš stáhnout stahovalo na instalačku win10: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... a stáhnout si ISO soubor. V něm pak najdeš setup.exe který spustíš a dáš se do upgrade. A při upgrade vyber možnost aby se nestahovali aktualizace, nebo se zase dostaneš do zaseknutého stavu.

Můžu vědět, kdes přišel na to, že většina nainstalovaných PC a NTB jsou multilicence? :D Podle tvé teorie, by nešly pak aktivovat žádné předinstalované počítače, přitom jdou všechny až na pár pochybných asusů :D ...

Vycházím z toho co se mi dostalo do rukou. Zkoušel jsem to na nějakém HPčku, Lenovu, Dellu. A všude jsem měl stejný neúspěšný výsledek. Tj udělal jsem to že jsem nabootoval z instalačky win 10, na začátku jsem naformátoval disk a provedl čistou instalaci win 10 (verze 1511, která má podporovat přímou aktivaci kódem pro win 7,8,8.1), a výsledek byl takový že ve windows mi to pomocí kódu z COA štítku nešlo aktivovat. Takže jsem musel znovu nainstalovat win7 (aktivovat) a z něj provést klasický upgrade na 10 a ten už byl aktivovaný.A když jsem dohledával proč to nešlo tak jsem zjistil že nelze použít klíče z těch multilicencí apod. Viz: http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-10/activati... (dole poznámka u druhého rozbalovacího odkazu)Z toho usuji že výrobci NTB používají právě nějaké takové multilicence. A nebo teď mě napadá že mohl být nějaký problém na MS serverech, protože jsem to dělal vesměs najednou během jednoho dopoledne.

Nebere kód? A načo, však máš W7 legálny a teda servery MS ti automaticky pridelia novú licenciu k W10 na základe ID HW celkom bez tvojich starostí.Len rozbaľ ISO vo W7 a ideš. Po troch reštartoch máš W10 na mašine, ako namaľovanú.

Existuje pro upgrade na W 10 nějaký skutečně rozumný důvod? W10 bude, (možná), použitelné až po SP 1.

Žádný SP1 od dob W8.0 neexistuje, kolikrát ti to tu budeme vysvětlovat? A skutečně rozumných důvodů si našlo plno lidí dost a nikdo z nich neměl žádný problém. Čím to asi bude? Že by to nebyli žádní paranoidní zlodějíčkové?

V sedmičkách (aktivovaných) si vygeneruj soubor gatherosstate a ten pak použij k aktivaci čisté instalace W10. Iso W10 si stáhni zde https://www.microsoft.com/en-us/software-download/t...

garantujem so 100% hranicou istote, že tomuto postupu 98% národa "klikačov" nebude a nechce ani rozumieť a to nehovorím o výberovej vzorke z TV relácií "Čo dokáže ulica, Múdry schybí" apod.

diky za tip, pokud se nepovede nejak jednoduseji tak pojedu podle tohoto navodu, jak koukam nic sloziteho https://www.techbit.cz/2015/cista-instalace-wind... ale prece musi byt kurna moznost jak provest upgrade a aktivaci zakladni desky rovnou

Jen pro jistotu se zeptám: Je ta instalačka win 10 co nebrala klíč stejná verze jako ta co máte nainstalovanou s win 7? Tedy win 10 pro EN? Nemáte home, nebo českou verzi? Musí to být stejné aby to bralo kód.bdw.: Z jakého důvodu používáte anglickou verzi?

Na jazyku vůbec nezaleží, stejně tak nezaleží na 32/64bit. Souhlasit musí jen Home / Pro. Nic víc, nic míň.

Jo souhlas. U toho jazyka jsem si nebyl jistý, šlo mě hlavně o verzi, protože to se tu nikde nezmiňuje. Kromě toho češtinu pak může klidně dostáhnout, i když to v základu nahraje anglicky. Pokud ale na jazyku nezáleží, tak alespoň o starost méně.

hmmm je to divny, ani podle navodu viz vyse s gatherosstate, proste kod nadale nebere.Je to Win7 Pro EN, normalne aktivovany a bez problemu, ale prechod na Win10 Pro mu neumim vnutit, kod nebere ani pri primem zadani do cistych Win10. Protom mam jeste tu samou edici ze skoly v CZ jazyku co pouzivam, a tam upgrade normalne nabizi, ale ja potrebuju preklopit tu EN verzi. Neda se nic delat, ale asi musim pouzit nejaky aktivator