» Poradna » Počítačové sítě

Jak lze zabezpecit internetovou verejnou zasuvku?

Zdravimmam jeden dotaz, jde nejakym zarizenim docilit toho aby po pripojeni kablem k RJ45 dostalo PC adresu az po zadani udaji, nebo overeni certifikatem? Jako je to u bezdratu EAP sifrovani? Ze by byl nejaky RADIUS server na overovani? Jedna se mi jen o pevne zasuvky. Jeste abych upresnil switche jsou mngmnt zyxel gs1920‑24hp. Zda treba v nem neni moznost overovani zvolenych portu. Dik

Odpovědi na otázku

Jiste, hledej 802.1x

Dik za nakopnuti

"aby po pripojeni kablem k RJ45 dostalo PC adresu az po zadani udaji" jen poznámka - pokud nedostane IP adresu, není v síti, nemůže v ní komunikovat a tím pádem ani nemá jak zadat jakékoli údaje. Tzn, postup je jiný - adresu dostane, ale dále není puštěn dokud nezadá nějaké údaje.

Pardon za minus, spatne jsem si to precetl Ve firme to mame reseno stejne, po pripojeni spadne PC do pristupove site, az po overeni proti Radius serverum, ktere se dotazuji AD je pridelena spravna VLAN a IP adresa.