» Poradna » Mobily

Jak koupit Pixel 3a, když naše země není podporovaná?

Ahoj, moc nepředpokládám, že tu jsou fanoušci tohoto telefonu, ale tahle verze je relativně cenově dostupná a i přes všechny kompromisy vůči Pixelu 3, se mi to zdá jako slušný kus HW s dobře odladěným SW.Důvod, proč si ho chci koupit, je ten, že je na něj garantovaná podpora aktualizací, svižnost a fotoaparát.Jak titulek zní, jakým způsobem bych se mohl k takovému kusu dostat, když naše země není podporovaná? Jsou v podporovaných zemích přímo obchody, kam bych mohl zajít a koupit ho? V rámci mé kariéry hodně cestuji, tak mě možnost osobního vyzvednutí napadla jako první, ale preferoval bych si ho objednat ke mně domů.Díky moc. Snad to není tak stupidní dotaz.

Odpovědi na otázku

Pokud jde o Google Pixel 3a tak ten já vidím tady v shopech, třeba na alze atd.

Úplně normálně ho tady koupíš. Stačí použít strýčka Google

Jak píšou kolegové - možná ten dotaz přece jen trochu stupidní je. Nevím, co myslíš tím, že naše země není podporovaná. V nabídce je dokonce uvedeno 'Produkt je lokalizovaný pro CZ'.

V ČR Alza nebo CZC. V Německu pak třeba Amazon (doručuje i do ČR) nebo Saturn. Stačí použít hlavu a Google.

U nás je předražený. Ideální je nechat si ho dovést od známých nebo sám z Německa. Já tak před půl rokem kupoval Pixel 3, tehdy vyšel v akci MediaMarktu snad jen na 12 tisíc, což je proti 25k u nás dobrá cena.

Drobnou vadou na kráse může být řešení případné reklamace - mein deutsch ist nicht sehr gut... Ale přiznám se, že za 12k bych ho bral taky.

jakych 25k, na alze je za 13khttps://www.alza.cz/google-pixel-3a

Pixel 3 není Pixel 3a

Presne toto som chcel napísať, ale predbehol si ma . Model Pixel 3a skutočne nie je dostupný ani v ČR ani v SK. Jediná možnosť je mať nejakého známeho z podporovanej krajiny, ktorý to "zoberie na seba".

Nevím jak na Slovensku, ale v ČR je Pixel 3a celkem běžně dostupný. 3XL pak také.

Myslíš ako to bolo pred časom v prípade Alzy a auta TESLA3, keď ešte ani Musk nemal vyrobené, ale Alza to už ponúkala? . Tak to áno, tomu by som aj veril. Neviem do akej miery vie Alza svoje sľuby splniť, ale ja som čerpal z oficálneho vyjadrenia Google, a síce že pre CZ ani SK distribúcia nie je.

Nevím, jak je na tom Alza s Muskem, já jen čerpám z aktuální nabídky, (EU distribuce, Součástí balení je UK - EU redukce pro síťový adaptér) např. zdehttps://www.czc.cz/google-pixel-3a-4gb-64gb-...

Má je na skladě, takže ... Oficiální dovoz to pochopitelně není, proto taky ta šílená cena.

Já teda v popisu na Alze vidím 3a, je jen 3... něco mi uniká? Google Pixel 3a bílá za 13,5k..

To opravdu není, ale pokud ne všichni, tak většina z nás tady píše právě o dotazované očesané verzi 3a.

Tak ono ani u té alzy nebo CZC není záruka. Pixely prostě u nás nikdo neopravuje a nevím, jak to řeší třeba ta alza, jestli má vlastní techniky nebo řeší zpětně reklamaci do Anglie, odkud ty telefony tahají.Ono by stačilo od Googlu takové pěkné gesto, že by udělal na telefony celoevropskou roční záruku a šlo to reklamovat třeba v český servis nebo britexu. Snad se někdy dočkáme. V tomhle má třeba Apple nebo Samsung navrch, protože jakýkoliv evropský model, dovezený třeba ze Španělska, u nás bez problémů vyreklamuje.

ale v alze a czc je záruka 2 roky.. jak to pak prodejce udělá v případě reklamace tě přeci nemusí zajímat.. řešíš věci který nemusíš. Proto to mají tyhle eshopy dražší protože prostě krejou to riziko.

No mě zajímá, která lopata se mi bude v telefonu hrabat a páječkou si s tím hrát. Český servis nebo Britex, i přes špatnou zkušenost mnoha uživatelů kvůli zamítnutí, aspoň ví, jak postupovat, které části se mění celé apod. Prostě instrukce od výrobce.Nějakému "opraváři" z alzy s trafopájkou v ruce fakt věřit nehodlám. Protože je jasný, že to budou chtít za každou cenu dát dohromady a poslat zpět zákazníkovi.

ty si fakt myslíš že obchod jako alza nebo czc dává na opravu telefony nějakýmu matlákovi s pájkou ? Kde to jako žiješ ?? Myslíš že jim nejde o reputaci a o to aby zákazník (pokud je reklamace oprávněná) byl spokojenej ?

Hlavně se tady už zase zbytečně mlátí sláma. Tazatel 'n' nejspíš v rámci jeho kariéry už zase cestuje, nebo jen zbytečně plašil. Tak či tak, položil (jak sám tušil, stupidní) dotaz a tři dny už se k němu nevrátil.

Já u CZC reklamoval svůj Pixel 3 128GB černý a řeší to dobropisem... Po vrácení peněz jsem ho u CZC objednal znova a už skoro dva měsíce na něj čekám (mám ho zaplacený) takže se chystám odstoupit od smlouvy ať mi vrátí peníze a objednám ho na německém Amazonu tam je teď dokonce ještě levnější než na CZC ve slevě.

A nebo použít třeba mailboxde.

Fanoušků asi opravdu moc nebude. Pro mě třeba je právě pro časté cesty nezajímavý fotoaparátem, tělem z polykarbonátu, absencí bezdrátového napájení i slotu pro paměťovou kartu, IP krytím...

Ze by treba Amazon.de? ;o) Nebo jakykoli obchod v zahranici "kam v ramci sve kariery hodne cestujete"?Docela vesely dotaz..