» Poradna » Programy

Jak jednoduše převést videokazety na dvd nebo do divx

Ahoj, nadpis hovoří za vše, potřebný soft a hardware si samozřejmě pořídím. Potřebuji samozřejmě co nejlepší kvalitu a možnost výsledek alespoň základně rozstříhat. Budu rád spíše za reakce těch, co mají s tímhle praktické, nejen pouze teoretické, zkušenosti.

Odpovědi na otázku

Používám HDD rekordér. Žádný problém, pohodlné, kvalitu lze navolit...

Po mnohých experimentech na PC jsem si koupil HDD rekordér a musím uznat, že je to nejjednoduší a nejlepší. Žádné nastavování, žádné posunutí zvuku a videa. Kvalita závisí pouze na kvylitě na kazatě.

Budete potředovat libovolnou analogovou televizní kartu se softwarem na zachycování videa (třeba Pinnacle Studio). Pak už je to klasický způsob jako propojení videorekordéru s televizorem.

Používám DVD rekorder, nahraji to na DVD RW a přenesu do PC a dál upravuji v Pinnacle studio. Pokud jsem to dělal přes TV kartu, tak kvalita videa se dost zhoršila. ( TV karta za moc nestála, už v PC není).

Ja spise doporucim externi box pro prevod analog-dogital.Pro naslednou upravu videa pak muzete pouzit JAKIKOLVEK PGM.Pinacle a jejich karty se my nepodarilo 100%rozchodit na jinych PGM nez na pinacle studio.A jaste rada,existuje moznost koupi grafarny s in-out video(tzv.oboustranne VIVO),NEDOPORUCUJI!!! SYNCHRONIZACE SE ZVUKEM nahravek pak zalezi na latenci zvukovky.ve vetsine pripadu je zpozdeni zvuku proti videu mnuhdy az 1s.Proste nej je koupe samostatneho produktu-nej vyse exter.box.

xVideo nahravam pres starsi TV kartu TVmagic pres program DScaler primo do divx v rozliseni
384x288- kvalita nic moc. Plny PAL muj Duron650 stiha grabovat jen do kodeku Mjpeg PICvideo,
1min zabira asi 100MB, pak se to da ve Virtualdubu prekomprimovat do divX.

malem bych zapomel.TV karta je na nic.jak jiz sem psal nejlepe externi box.na alza.cz se skuste mrknout na jejich nabydku.

Vůbec nejlepší je převodník od Canopusu ADVC 100. Přehrávám i velmi staré videokazety a je to super. Podívej se na jejich stránky http://www.syntex.cz . Perfektně nahrává i z TV. Po letech zkoušení je toto to nej co jsem našel. Pepík

Nadpis neudává to základní, v jaké cenové relaci se chcete pohybovat. Canopus ADVC 100 je určitě dobrá volba za rozumnou cenu. Kromě toho je dobré si uvědomit, že životnost vypáleného DVD je sázkou do loterie.

A di ty brepto.

Přidal bych se s dotazem, jak na "chráněné" originální VHS...dík.

Chráněné VHS ? Řešení je, ale není vůbec zadara.
www.correct.cz
A nebo sehnat starý rekorder Tesla /ale to je spíše sci-fi/