» Poradna » Ostatní

Jak je to vlastně s těmi oddělenými barevnými zásobníky u inkoustových tiskáren ?

Je to opravdu taková strašná výhoda mít oddělené zásobníky pro jednotlivé barvy ? Já myslím, že při běžném barevném tisku přeci musí dojít všechny barvy přibližně ve stejnou dobu, ne ? Vždyť se to přeci míchá ze všech 3 barev ? Leda bych tisknul pořád něco jednou barvou, ale to není normální, to je extrémní případ.Zajímal by mě fakt názor nějakého zkušeného člověka. Dík.

Odpovědi na otázku

Barvy můžou dojít přibližně ve stejnou dobu. Ale pokud budeš tisknout 20 fotek dejme tomu holky v modrym tričku, tak ti modrá dojde rozhodně dřív. A pokud budeš tisknout fotbalisty na zeleným trávníku dojde ti zelená. Ovšem pokud vyděláváš 40 000,- měsíčně tak Tě to asi nemusí trápit.Madagio

A pak si vezmeš stříkačku a tu chybějící barvu si asi za 150 Kč doplníš.Samozřejmě nic ti nebrání kupovat novou catridge...

Zalezi na aplikaci. Pokud se tisknou ruzne fotky, tak je vetsi pravdepodobnost toho, ze barvy budou ubyvat rovnomerne. Neco jineho asi bude u tisku grafu a dokumentu. Tam si myslim, ze napr. zluta jako samotna barva se tolik pouzivat nebude, nebot neni prilis videt. U nas mame HP 2200 a tiskneme predevsim zaznamy z mereni (frekvencni charakteristiky) a prave zlutou mame skoro plnou, zatimco ostatni barvy jsou v pulce.

No nerekl by extrem normalni pohlednice modre nebe ... zelena trava .. more .... a kdyz  dojde barva jedna tak se da postupne doplnovat a tak vyhodit jeste plne barvy no ... ono inkoustove tiskarny jsou dost drahe na provoz ... a levne na nakup.. a orginal cartige jinak vam potom neuznaji reklamaci ... a podobne problemy tak kdyz inkoustovou tak oddelene zasobniky ... u novych a spickovych modelu je to automaticky. ale ja uz presel na barevny laser .. a kdyz vydelavas 40 000 tak su kup taky barevny laser ... neni to inkoust ale je provoz levny .... a samozdrejme ze ma oddelene barvy ... tam uz to jinak nejde.... to by tak levny provoz potom nebyl....

Jo, ale barevná kazeta  je dražší, a namíchaná černá nikdy není úplně černá. Jinak v Tescu mají docela normální tiskárnu za 1300  a používá HP kazety. Mají jenom jednu vadu, má jenom barevný cardridge.

Jirka asi mysli Apollo tusim ze se to tak pise To jsou TISKARNY O NICEM !!!! to je prave to TESCO MAKRO ... na zakazniky zkousi tohle a je to dost dobry nikoho nezjima kvalita ... hlavne ze je to levne a lidi to budou brat ... a kdyz to berou ti tak pod stromecek je to dobre no ne ? za 1500  To presne potrebuji aby jste si rekli .. Zatim jim to vychazi a ja jim drzim palce protoze Vam jednou dojde napln a to je lepsi si jit pro novou tiskarnu ... skoro stejna cena. Kupte si radeji neco drazsiho a oddelene zasobniky ne cerna / barevna ale ty 3 barvy zvlast ..... a pak to vyjde levneji myslete na provoz .. No neivm Ktera fotka obrazek je rovnomerne barevne udelany aby to pbralo vsechny barvy stejne ... a pokud Vam nezalezi na barve tak si kupte Laser neni to tak drahe a provoz je mnohem lepsi !!!! ale zase pro deti kdyz nejsou barevne obrazky je to zklamani ... Zalezi k cemu tu tiskarnu potrebujete...