» Poradna » Programy

Jak je to sakra s tema FCPGA celerama a redukci?

Mam desku SLOT1 a chci tam dat novyho FCPGA celera. Jde vo to, ze novy celery maj jadro na 1.6 V misto na 2V. Musim shanet nejakou specialni redukci s regulaci napajeni, nebo to dela kazda redukce, nebo mi to udela i deska?
V manualu toho moc neni, jen ze je na desce regulator VRM 8.2 for future CPUs. Uz mi v ty desce behalo (asi 3 hodiny) pentium III 133/600 v nejaky redukci, detekovalo se spravne a ani neshorelo.
Nicmene i pokud by to nebylo nutne, bych bral redukci s reglaci, abych moh lip pretaktovavat. Kdybyste vedeli o nejaky dobry znacce, tak mi reknete.
Diky.

Odpovědi na otázku

Napis typ dosky a zistime. Ale pokial doska nepodporuje napatie pre CPU okolo 1,5-1,7V, tak casto ani zazracna redukcia nepomoze

Deska je to Octek Rhino II ZX AT, asi rok a pul stara, posledni BIOS je z 11.1. 2001, SLOT1, VRM 8.2. Nekde sem cet, ze na koprminy je treba VRM 8.4. Pry existuji nejake redukce Eagle a I will ...? ktere maji mit i regulaci Vcc 1.3-2.5 V. Ale v obchodech jsem videl jen Asus, Abit, MSI, a naky neznackovy o kterejch nic nevim.

Jak to dopadlo. Koupil jsem C766ku a redukci. Vcc deska nastavila spravne (overeno merenim na regulatoru - 1.7V), ale v BIOSu se hlasi jako PIII a blbe ukazuje nasobic (219x3.5), ale jinak se zda ze to chodi.
A co se tyce pretaktovavani, tak zatim jeste nemuzu nic rict, protoze jsem zapomel koupit poradnej cooler a tak tam mam vetrnicek vod pentia. Na FSB 75MHz by si to asi dalo rict, ale na 83 uz asi ne :(. Ja vim, je to posledni z rady, takova 800 by sla jiste lip, ale je o 800,- drazsi.

Jak to dopadlo. Koupil jsem C766ku a redukci. Vcc deska nastavila spravne (overeno merenim na regulatoru - 1.7V), ale v BIOSu se hlasi jako PIII a blbe ukazuje nasobic (219x3.5), ale jinak se zda ze to chodi.
A co se tyce pretaktovavani, tak zatim jeste nemuzu nic rict, protoze jsem zapomel koupit poradnej cooler a tak tam mam vetrnicek vod pentia. Na FSB 75MHz by si to asi dalo rict, ale na 83 uz asi ne :(. Ja vim, je to posledni z rady, takova 800 by sla jiste lip, ale je o 800,- drazsi.