» Poradna » Programy

Jak je to s předáváním objektu z jedné funkce do druhé

Ahoj mám problém s předáním objektu z funkce vytvor_komplex1() do hlavni funkce main(), zde uvádím potřebný kus kódu:main(){..//nějaký kód.vytvor_komplex(); //zavoláme si funkci, nemusíme předávat nic :)//nyní bych ZDE rád použil nějak vytvořený objekt cislo1(vytvořený pomocí funkce níže:), myslím tím něco ve smyslu:int real=cislo1.real; //pro získání reálné části komplexního čísla....}int vytvor_komplex1() //pomocí této funkce se nakonec vytvoří komplexní číslo{ int prvni_real=0; //inicializace proměnných, které budou sloužit k dočasnému int prvni_imag=0; //uchování velikosti jednotlivých částí komplx. čísla prvni_real=prvni_r(); //uživatel bude požádán pomocí jednotlivých funkcí prvni_imag=prvni_i(); //o zadání jednotlivých částí komplexního pole Complex cislo1; //vytvoříme nový objekt cislo1 reprezentující první komplex.číslo //definujeme jednotlivé složky komplex. čísla 1 cislo1.real=prvni_real; cislo1.imagine=prvni_imag; //return cislo1;// = chyba!!! cituji: "error C2440: 'return': cannot convert from 'Complex' to 'int' " return 0; //teď je to sice OK, ale v hlavní funkci main() o tomto objektu nic nevědí(pochopitelně)}Už jsem tento problém psal do fóra, ale nic nepomohlo :( Prosím poraďte...

Odpovědi na otázku

Toto nefunguje ?function jaNevimJakaFunkce(objectIn){mojeKongolazNejakeJin eFunkce = objectIn; //Predany objekt.... ?}function main(){kongola = new object();jaNevimJakaFunkce(kongola);}