Jak je na tom můj HDD

Vydží ještě chvilku, když už běží tak dlouho?http://i60.tinypic.com/iq98qs.jpg

Odpovědi na otázku

Vydrží, mě se stavem 98/98 vydržel přes rok, ale dělej pravidelně zalohu at tě to pak nenachyta.)

Ještě chvilku vydrží. V tomto stavu může vydržet od 1 minuty do několika let :) Je nutné si všechny důležité data zálohovat (naštěstí jich nebude víc než 80GB) a pozorně sledovat každý den stav disku. Jakmile se ty hodnoty začnou horšit tak na nic nečekat, novější data zálohovat a koupit nový disk.

Jak je na tom? Blbe. Vydrzi? On uz je vlastne mrtvej a jen otazka toho kde konkretne se to projevuje nebo muze projevit. Bezi dlouho? 15000 hodin jsou necele 2 roky, to vubec neni dlouho.Reseni? IHNED stahnout vsechna dulezita data. Jestli je v zaruce, reklamovat. Jestli neni v zaruce, koupit novy.

Není to 15000 hodin, ale 30000 hodin. Stačí porovnat s "09" která je ovšem v minutách.

3A95 = 14997 = cca 1,7 roku. Pokud by to bylo v minutách, tak je to ještě 60x méně.Na to, že je to 80GB disk, které se vyráběly kdo ví kdy (+-2003 ?), tak to má nalítáno dost málo. Ale ty nenulové hodnoty u přemapovaných a podezřelých sektorů moc pozitivně nevypadají.

Každý disk zálohuj je naprosto jedno (pokud nejsou vadné či přemapované) sektory co hlásí diagnostika. Selhat okamžitě může každý a s tím se smiř. Osobně archiv řeším optikou (BD-R SL) naprostá spokojenost.

To záleží na konkrétním disku. Ale tobě by ještě mohl vydržet, pokud ho nebudeš používat jako systemový disk. Kamoš také projel svůj disk tím programem. Má tam červený výsledek špatný :D. A dohromady asi 2000 neopravitelných a přemapovaných sektorů.

Obecně - HDD odejde, a tedy i nový, kdykoliv za XX let nebo ihned. Znám z práce několik případů. Ráno zapnuli komp a .... HDD už se nehnul. (Za 10 let u 130 PC asi 6x). A to šlo jednou i o jen 3 dny panenský laptop. Žádná hrůza, ale....

To už mě nerozčiluje, poté co kolikrát čerstvě koupený disk začne tlouct po zapojení a ani se PC nenahodí = zamrzne u startu normálka. Prostě označím k reklamaci vytáhnu další a víc to nehodlám řešit.