» Poradna » Počítačové sítě

Jak ISP zabezpeci aby user pouzival jen svuj rozsah IP ?

Ja jenom ze jsem pozde zaplatil za internetove pripojeni a ustrihli me dokud nezaplatim, tak jsem ze zoufalstvi dal misto IP adresy kterou mam pridelenou(napr 10.20.30.40) jsem zkusil IP 10.20.30.41 a najednou mi net jde.Konkretne jsem pripojen pres wifi pres jednu mensi firmu, predpokladam ze kazdy wifi vysilac je ma unikatni adresu - jak je mozne ze si nepriradili mou antenu k me IP a ze si muzu zkouset jakoukolu IP ? jake jsou obecne moznosti jak tomuhle zabranit ? PS: Ted jsem pripojen odjinud takze mou aktualni IP a meho ISP nereste :)

Odpovědi na otázku

Nikomu to nerikej a uzivej si,dokud to funguje.ISP je asi nejakej "vosel"kdyz nema IP alespon fixovanou na MAC adresu.