» Poradna » Programy

Jak "interaktivně" prezentovat výkres v autocadu na netu?

Šlo by dát na internet autocadový výkres tak, aby bylo možné si ho natáčet a procházet jím (jako při použití zoomu a orbity)?

Pokud ne, bylo by alespoň možné vyexportovat z autocadu nějaké video nebo animaci, kterou bych pořídil když budu nakresleným objektem proplouvat přímo autocadu?

Pokud není žádná taková funkce přímo v autocadu, nedalo by se pořídit něco jako screenshot obrazovky, ale že by to nebyl jenom jeden obrázek, ale bylo by to více obrázků a ty by dohromady vytvořili video?

Dík

Odpovědi na otázku

Video z dění na obrazovce uloží třeba program Fraps, nebo jiný program, před vystavením na net můžete video sestříhat a ozvučit.
Velký obraz (mapu, panorama, výkres) je možné na netu prezentovat třeba pomocí Zoomify (převede obr. na jpeg dlaždice a načítá z serveru jen potřebná data).
Fraps i Zoomify dohledáte na netu pomocí Google

Zkuste formát DWF (www.cadforum.cz ...