» Poradna » Web a internet

Jak hledat výraz na americkém google?

Dobrý den,potřebuji, když zadám na google třeba slovo "bank", tak aby se mi zobrazily výsledky které se zobrazí běžnému američanovi, ale i když zadám "bank site:com" a proženu to googlem.com, tak mi to nefunguje a většina výsledků je v češtině.Můžete mi poradit?

Odpovědi na otázku

"bank site:com" není žádný příkaz :) Google vždy hledá podle lokality, odkud hledáš. Ale na domovské stránce google je vpravo dole nenápadný odkaz "nastavení", kde si v "nastavení vyhledávání" můžeš přímo zvolit oblast, kde má vyhledávat.

site:com je vyhledávací parametr - ale je napsaný blbě; správně má být site:.com a potom Google hledá pouze na generických doménách .comJá to využívám jako jednodušší verzi lokálního vyhledávání, třeba když chci hledat nějaké zboží na anglických eshopech, tak přidám site:.co.uk a mám prakticky stejné výsledky a o hodně rychleji než přes nějaký advanced search...

google sleduje tvoji polohu a podle toho zobrazuje výsledky - vypni si to.

Google -> Nastaveni -> Nastaveni vyhledavani..?