Jak funguje laserová tiskárna? souhlasíte s tímto?

Vezme papír pomocí podávacího mechanismu z podavače papíru. Papír pokryje elektrostatickým nábojem (záporným nábojem). Obrazový válec je před tiskem kladně nabit.Nejprve se obrazový válec (tvrdý a leštěný) nabije statickou elektřinou (nabije se jen potřebná plocha) a začne se otáčet. Náboj na tomto válci způsobí, že se na něj může nalepit toner. Tento stav není dobrý, neboť by se toner nalepil na celý válec a z tiskárny by vylezla černá stránka. Když už zná tiskárna obrázek ze své paměti, tak mechanika laseru osvítí obrazový válec na určitých místech, svým světlem náboj vybije (do určité intenzity). Rozpráší kladně nabitý toner na válec, zachytí se jen na přesně daných místech, místa která jsou záporně nabitá nebo místa kde je slabší záporný náboj. Toner se nepřilepí na vybitých místech a na místech kde obrazový válec nebyl nabit statickou elektřinou (tedy na kladně nabitých místech).Kromě laseru je zde ještě sestava zrcátek a rotující zrcadlo nebo hranol, které laserovému paprsku umožňují pohybovat se přes celou šířku válce.Obraz na válci je pak přenesen na papír – pak se papír zahřeje pod lampou a toner se zapeče.

Odpovědi na otázku

Jo jeto tak jak rikas u cernobile laserove tiskarne

Ještě pro jistotu:Když už zná tiskárna obrázek ze své paměti, tak mechanika laseru osvítí obrazový válec na určitých místech, svým světlem vybije záporný náboj (do určité intenzity).