Jak funguje el. kytara?

chctel jsem se zeptat jak funguje el. kytara presneji elektromagneticky snimac?
nejde mi to do hlavy kdy z snimace nejsou nijak napojeny na zdroj energie

Odpovědi na otázku

Pohyb vodiče v magnetickém poli, říká ti to něco?

indukuje se tam napeti
jj dik:D

Že by elektromagnetická indukce? Takový alternátor není také připojen ke zdroji, přesněji jeho budič ne...

Bylo by dobré vědět, do které třídy chodíš, ale velice zjednodušeně: Ve snímači jsou cívky, ve kterých se kmitáním kovových strun indukuje proud, který se přenáší do zesilovače.

A není to náhodou tak, že je ve snímači permanentní magnet co zmagnetuje struny a tím se z nich stane též magnet a teprve poté svým kmitáním indukují proud v cívce snímače? Nemagnetické, byť kovové struny toho moc nenaindukují.

Elektromagneticá indukce. Snímač je cívka navinutá na permanentním magnetu, Nad magnetem je kovová struna. Když se struna rozechvěje, začne se v rytmu jejího pohybu měnit magnetický indukční tok a v cívce indukuje napětí.

POdobně přece pracují dynama, turbíny v elektrárnách...když se cívka pohybuje v magtickém poli (nebo mag. pole kolem cívky koná pohyb), přesněji při změně magnetického pole se ve vodiči, který je v poli umístěný, indukuje napětí ->proud.

jj dik
jsem si to myslel ze nak podobne to bude fungovat

Podobně fungují dymamické mikrofony a magnetodynamické vložky u gramofonů.