» Poradna » Web a internet

Jak funguje BTC?

zdravim , mam na vas dotaz, sice mozna budu pred nekym za uplnyho *******jak funguje btc?ja na to nemuzu furt prijit, kdyz budu mit na sve penezence ten btc tak kdyz se kazdou sekundu snizuje nebo zvetsuje hodnota tak to se mi proste kazdou tu sekundu odecita nebo pricita do te me penezenky

Odpovědi na otázku

Nic se nepřičítá ani neodečítá. Hodnotu tam budeš mít pořád stejnou.

Počet BTC bude stejný ale hodnota se bude měnit podle aktuálního kurzu BTC/dolar.

Uplne stejne, jako kdyz si koupis €. Nakoupis za 20 a za par let prodas za 25...
U BTC je to stejne. Nakoupis urcity pocet BTC (spise 0,000xx) a ty budes mit. Napr 0,00096 BTC za 1000,- CZK.
A za mesic tech 0,00096 BTC prodas za 500,- nebo treba 1500,- CZK

Změna hodnoty právě znamená, že máš pořád stejně BTC, ale každou chvíli ho můžeš vyměnit za jiné množství klasických měn. Někdy více, někdy méně. Takže ne, množství BTC se nemění, mění se jen jeho hodnota.

Takhle fungují jak akcie, tak i normální měny. Např. nakoupím americké dolary, nebo švýcarské franky a pokud by se kurz hodně houpal, tak na tom můžu "výměnou" zpět na CZK vydělat, nebo prodělat (podle toho kdy a za kolik nakoupím a za kolik později prodám). V principu nic nového.

"ale každou chvíli ho můžeš vyměnit za jiné množství klasických měn."aktuáně nejlepší jsou turecký kozí bobky který se zhodnocujou asi 30% ročně.Do toho když převedeš Bitcoin tak nemůžeš prodělat a dostaneš spoustu peněz

Proboha už jednou jsem ti psal, že si o tom máš něco zjistit a dal ti odkaz na celkem pěkná a pochopitelná videa pro úplné začátečníky. Už jsi nějak pokročil?https://www.zive.cz/poradna/investovani-do-bt... Vzhledem k tomuto dotazu je ale další studium na místě.Jinak mění se jen kurz, ne počet BTC, co vlastníš. Když si koupíš 10 jablek za 200 kč, máš doma pořád 10 jablek (dokud je někdo nesežere nebo nevyhodí), i když jabka zdraží nebo zlevní. Nebo ti snad při zdražení jablek ta tvoje sama zmizí a při zlevnění se ti sama objeví nějaká navíc? U BTC je to úplně stejné.

Spíš neinvestovat vůbec, když o tom nic neví.

https://www.youtube.com/c/BitcoinovejKan%C3%A1l/f... začni prvním videem a skonči tím dvěstěpadesátym - a pak se přijď zeptat když něčemu nebudeš rozumět.

Na to už jsem mu dával odkaz minule s tím, že pro začátek stačí alespoň první desítka. Nicméně vzhledem k aktuálnímu dotazu to nejspíš bude vyžadovat ještě něco základnějšího.

jasný. Tohle se ale musíé omýlo pořád dokola.. Lidi se o to víc zajímaj, ale nejsou schopný a ochotný si cokkoliv přečíst a nastudovat. Ani koukat na videa jak sjem se několikrát přesvědčil.. i to je pro ně složitý a ztráta času. Radši koupí Dogecoin protože to říkal Musk..

Kupit Dogecoin pretozeho kupil Musk je uplne normalna strategia a tak funguju viac menej ostatne kryptomeny. Nedavno sa prepadol Shiba Inu o 40% pretoze Musk povedal,ze ho nevlastni. Ale potom sa za par dni vratil spat a pridal cosi navyse. Ked nejaku menu alebo akcie kupuju uspesni investori, tak je normalne,ze ostatni sa ich snazia kopirovat...samozrejme to moze byt dvojsecna zbran, nefunguje to vzdy, ale moze popularita nejakej znamej osobnosti trhu pomoct. Obzvlast v oblasit kryptomien.

Když budete mít v peněžence pětikorunou a když se každou sekundu snižuje nebo zvyšuje hodnota koruny vůči euru, tak vám to bude do té peněženky přidávat či z té peněženky odebírat haléře?Tohle je neštěstí.