» Poradna » Mobily

Jak Flashnout ROM na android - Samsung Galaxy

Zdravím,U staršího telefonu zn. Samsung Galaxy S3 Neo Gt-i9301i bych rád přešel (udělal update) z původní verze Android 4.4.2 na alternativní ROM. Nejspíše na starý CyanogenMod. Nebo pokud doporučíte něco jiného (lineage os, pokud je možné na tento typ telefonu nainstalovat nebo jiné OS) budu rád.Ten android je na zařízení dost pomalí a neustále tam padá např. Google play a pořád něcoUž jsem úspěšně Flashoval OS na dvou starších telefonech (Jednou CyanogenMod a podruhé Lineage).Teď k věci.Telefon na který bych rád nahrál jiný OS je:Samsung Galaxy S3 Neo Gt-i9301iAndroid 4.4.2Úspěšně proveden ROOT (SuperSU ikona v menu + OK ROOT CHECK)Provedena TPRW RecouveryMoje otázka je, jakou verzy např CyanogenMod mohu na telefon instalovat (pokud je tam android 4.4.2).Tzn. že musím CM 11? Nebo mohu CM 12?u Předchozího telefonu kde jsem prováděl update OS, jsem musel postupovat postupně z OS na OS abych se dostal až Lineage 13.Mám namysli že jsem nejdříve musel provést update z androidu na CM verze (myslím 12), poté update na CM 12 a až poté jsem mohl nainstalovat Lineage OS 13. (Tak to to bylo v návodu na XDA a neměl jsem žádný problém)Musí se takto postupovat pokaždé?Nebo mohu rovnou z android 4.4.2 (který tam je původně) přejít např. Na CM 12.Jde mi konkrétně o výše zmíněný tip mobilního telefonu.Zkoušel jsem totiž updatovat na CM 11 ale nepodařilo se.Nevím zda to je třeba tím že jsem stáhnul nějaký jiný OS který je iznačen jako CM 11 ale ve skutečnosti je třeba něco jiného.Pokud by byl někdo tak hodný a nasměroval mě na funkční odkaz CyanogenMod 11 pro Galaxy S3 Neo Gt-i9301i A HLAVNĚ FUNKČÍ Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

1 jako verzi ROM si nainstalujete je Vaše vec Vy to budete používat2 instalace se vzdy vztahuje ke konkrétní ROM a televon nebo revizi telefonu. Tedy postup podle toho jak uvádí vývojář té ROM3 GAPPs nejou součástí CM ani LineageOS instalují se případně zvlášť .Instalovat CM a pak Lineage není třeba , můžete rovnou LineAge

Díky.Takže pokud najdu návod (někde na netu) tak mohu rovnou zkusit instalovat třeba verzi operačního systému Lineage 14 (například).Děkuji

XDA nic?CM wiki nic?snaž se víc

No jo no Já mam největší problém najít funkční odkaz. Je to už starej křáp ten Samsung Podle toho prvního návodu XDA co vyskočí v googlu se mi to nějak nepodařilo. A ještě jsem někde četl že zrovna S3 Neo byl docela oříšek s tím flashováním, tak nevím. Ale dík za reakce

Tak zatím je to docela problém. S tou verzí androida 4.4.2

vždyť tam máš i ROMky na bázi Androidu 5 - např.https://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/orig-develo...

Operační systém se podařilo úspěšně aktualizovat.Po vyzkoušení několika Rom (na uvedený typ telefonu) mohu doporučit CyanogenMod 12.1. Šlape to bez problému. Vhodný k běžnému dennímu používání.U ostatních Rom jako např. CM 13, 14, Lineage... Jsem se setkal většinou s nestabilitou systému, nebo nefungovala některá z funkcí (kamera, foťák).Díky za pomoc.

ale Lineage a CM nie sú jediné alternatívne ROM!!! Ja napríklad momentálne Fulmics a to je ROM robená priamo pre konkrétny model. okrem toho nespočet ďalších. ViperOS bol vymakaný napríklad do posledného detailu. ale stále je to 5.1; ak chceš OREO treba so poohliadnuť po iných custom rom

Ok, diky za tip