» Poradna » Počítačové sítě

Jak e-mailový klient je nejlepší? Doporučte...

Zdravím,

můžete mi prosím doporučit nějakého spolehlivého webového klienta pro mail?

Nedávno jsem opustil všechny své schránky na Seznamu.cz, protože při chvilkové nečinnosti jsem musel znovu načíst stránku, a to někdy několikrát, protože jinak žádné odkazy (Doručená pošta, Koš) nefungovaly. Nemluvě o tom, že než něco přišlo na seznam, trvalo to třeba 30-45 min. zatímco na jiné klienty to přišlo hned.

Přešel jsem tedy na centrum.cz, ale to byla asi chyba, to jsou ještě větší patlalové než na seznamu. Př. - při přihlášení do schránky jsem neustále bombardován dotazy jestli opravdu chci vstoupit na nezabezpečené připojení (min. 2x musím dát ano). I když se jednou přihlásím loginem a heslem, musím se vzápětí přihlásit znovu, s tím, že se mi zobrazí zpráva že jsem se minule neodhlásil a byl jsem odpojen, přestože na 100% vím, že jsem se odpojil. Na helpdesku mi poradili, ať si odškrtnu vymazávání cookies (!) při ukončení prohlížeče, což jsem udělal, ale nepomohlo to a už se se mnou nebavil.

Při psaní dlouhé zprávy se mi v jednom dni 3x stalo, že se aplikace multimail sama restartovala, k rozepsanému textu už se nebylo možno vrátit a do složky Rozepsané se to také neuložilo.

Grrr, amatérismus světem vládne. To chci tak moc, abych se mohl jednou, slovy JEDNOU přihlásit, bez otravných potvrzování zabezpěčených připojení a vklidu dopsat jakkoliv dlouhou zprávu?

Používám Maxthon 2 nebo IE 6. Firefox ani Operu bohužel používat nemohu.

Odpovědi na otázku

Bez konkurencie THE BAT!

O tom jsem nikdy neslyšel, můžete se hodit adresu?

Sorry, Ty chces vlastne weboveho klienta. To ako myslis obsluzbny program na emaily,alebo priamo poskytovatela emailovych sluzieb? Webovy klient by mohol byt Thunderbird.

Já používám spojení seznam + Windows mail, jsem spokojen. Občasné posílání mejlů, správa...

Chtít webového klienta pro e-mailovou síťovou službu je jasný oxymóron!!

Jde o naprosto jinou síťovou službu, než je "web"!!

Klidně i Telnet...

Ale ja tak nechapem, preco ludia stale pouzivaju tie srackove emailove schranky od kdejakych zoznamov, centrumov a podobnych kvazisluzieb, ktore sa hraju na emailove schranky. Ved gmail a hushmail je 1000 krat lepsia volba.

dyk ty v tom máš riadny hokej!!mail klient a mail provider!!dve rozdielne veci. grr amatérizmus svetom vládne a ty k tomu prispievaš plnou mierou pretože nerozoznáš sezónu a fazónu.hovorí ti niečo protokol pop3 alebo imap?

On ani nepochopil, k cemu je nastaven ten time-out, co mu brani ve psani "libovolne dlouhych zprav".

To fakt nechápu, bohužel jsem se nenarodil jako Vy, co jste hned všechno znal. Netušil jsem, že musím e-mailové schránce věnovat týden studia a hledat co kde musím nastavit, abych mohl v klidu psát maily...

Pokud chci něco používat, pak musím nabýt nějaké znalosti! To o pečených holubech prostě neplatí, spíše o těch kůrkách!

Dobře, dobře... Ale koukal jsem se do nastavení na Centrumu a žádný time-out nikde nenašel...

To mi neříká nic, ale já se na rozdíl od Seznamu a Centrumu nechvástám jak jsem dobrý. Jen bych rád slušný mail typu Centrum nebo Seznam, od profesionálů, tj, spolehlivě fungující.

O.K., zapomněl jsem tedy dodat, že hledám službu podobnou Seznamu a Centrumu, jen spolehlivě fungující. Že jsem se nevyjádřil přesně, jestli jde o službu, klienta, pop3 nebo co, se omlouvám, alespoň že se našlo pár puntíčkářů, kteří mě hned na místo odpovědo rozmázli, jaký jsem hlupák, že jsem se odvážil zeptat na něco, aniž bych byl super IT specialista

mail.google.com

toto je o absolútne základných znalostiach ako napr.vedieť čítať! za volant nesadáš bez vodičáku, na babu nelezeš bez toho aby sa ti postavil, pravda?to nie je o puntičkároch.ak niečo chceš-potrebuješ je nutné mať aspoň základné informácie z tej oblasti.aj seznam alebo centrum ti poslúžia dobre ak využiješ ich služby napr. imap. ak nevieš o čom to tu mocem,prosím najprv naštuduj čo to vlastne je!nikto nechce aby si vedel ako ten protokol funguje.inak: keď to pochopila moja 70-ročná mamka, ty to určite zvládneš.

RFC 2821
RFC 3501
RFC 1939

Ač "nespecialista", tak leta letoucí užívám výhradně příslušného klienta k příslušné síťové službě!

tak jak sem to pochopil tak hledáš freemail. moje osobní zkušenost se seznam.cz nic moc,přesně jak popisuješ: pomalý, email od robotů občas ani nedojdou(např. při registrace) atd. zkus http://gmail.com/... od google, ale oproti seznamu ale není tak líbivý(graficky)

Pokud chceš používat e-mailového klienta nutně potřebuješ adresu smtp serveru svého poskytovatele internetu.

Nutně?! To není pravda.

Jasne ze castokrat netreba. V pohode pouzivam v gmaile smtp.gmail.com. Ale casto krat dost zalezi aj od ISP, ci povoluje smtp servery tretich stran.

vince_black - vůbec nechci dělat někomu reklamu, a nechci, aby to tak někdo bral.
Mail od Seznamu 5 let, a žádný problém.
Beru, že jsou lepší, ale mně vyhovuje ten, na který jsem zvyklý.
Zrovna nedávno jsem zkoušel, pomocí spojení přes Skype, kdy jsem dotyčnému hlasově oznámil, že posílám, a od nj jsem chtěl, to samé, jak dloho půjde e-mail do města, a z města vzdáleného 2500 km(!) - Ukrajina - a drž se, za 3min. byl tady - a můj tam šel jenom o minutu déle. A to šlo o fotografie.
Net přes UPC.

mám podobné zkušenosti,
mám tam mail snad už deset let a zatím bylo jen pár drobných problémů, ale to nestálo za řeč.

Gmail je taky dost dobrý, hlavně to jejich smtp je super, pokud cestujete a chtete používat normálního mail klienta (Thunderbird atd.). Jejich webové rozhraní má ale jisté zvláštnosti, které ne každému vyhovují - například shromažďování komunikace s jednou osobou do jakéhosi vlákna může být někdy trochu méně přehledné, podobně s odpovídáním - tohle má podle mě Seznam lépe řešené (můj osobní názor).

Zkus si zřídit schránku na www.volny.cz,je bez problémů a spam tam taky skoro nepropouští,navíc si lze zřídit vlastní blacklist.Tak a teď negativa,velikost schránky je jen 250 mb pro neplacený mail,ale nejsem si jist,teď už je možná víc a jestli jsi zvyklý posílat velké přílohy asi to budeš proklínat,maximální velikost přílohy je 10 mb.Jinak time-out lze nastavit,ale počítá jen při nečinnosti a pokud už tě odpojí,rozepsanou zprávu uloží a když to zavřeš bez odhlášení je to v poho,nic se nestane,odhlásí tě to spolehlivě samo

Díky Vám i ostatním, zkusím Volny.cz, popř. GMAIL.

Poněkud nechápu, proč stále trváte na nenativním způsobu komunikace s příslušnou síťovou službou?!
portableapps.com ... , nebo www.mozilla-europe.org ...