» Poradna » Notebooky

Jak dostat zvuk dolby digital z notebooku

Zdravim.Jak dostanu zvuk dolby digital z notebooku do av recieveru?Mam to prepojeny pres HDMI ale zvuk je furt jen PCM.

Odpovědi na otázku

Nastav pass through DD. A co obsahuje zdrojový soubor? A kromě toho, pokud ti z ntb leze pcm o odpovídajícím počtu kanálů, je to úplně jedno..

Vsak to je dobre, lebo ti tam ide surovy nespracovany zvuk. Na recivri si poprepinas mody, ked chces nejake konkretne dolby. Ja to nechavam tak a mam nastaveny auto surround.

Neni. Pokud by do reciveru prichazel zvuk v DD zobrazil by to. Takhle dostava zvuk v PCM coz muze ale i nemusi byt dobre, zobrazi tve AVR jake kanaly prijima. Nastav u prehravace v PC zvuk na passtrough. Pokud se nepletu aotu surround vezme stereo a naohyba to do zbytku repro, takze to mas nastavene spatne

Presne opacne, auto surround funguje tak, ze ked prichadza stereo zvuk, tak ide iba cez pravy a lavy reproduktor, tak je to na mojom Pioneer (mozno ine znacky to maju inak).

Zdravím. Jaký přehrávač používáte?,ve VMP to moc nefunguje.Na podobný dotaz jsem psal toto: Je to v nastavení toho notebooku,není potřeba nic kupovat a stahovat,,, krom přehrávače (KMPlayr,VLC), a koupit dva HDMI kabely (1.3,1.4) nemate ly.V notebooku nastavit duplikaci nebo rozšíření monitoru.nastavit v menu zvuk (zařízení pro přehrávání ) hdmi výstup a s hodnotu na 24 bitů 96000 Hz. (vlastnosti,upřesnit) u přehrávačů můžete narazit na to že vám to po nainstalování nepůjde,je potřeba nastavení v menu audio,v základu bývají zapnuty různé filtry apod,já jsem se setkal s tím že zvuk šel a obraz se flákal (zpomaloval),doporučuji udělat jpg. nastavení,po případné aktualizaci přehrávače to šetří čas. Přeji hodně hezkých chvil u DK