» Poradna » Ostatní

Jak dostat text ze souboru s příponou *.DAT

Mám soubor ve hře scrabble, který obsahuje všechna přípustná slova ze slovníku.
Ten soubor má příponu DAT. Lze se nějak k těm slovům ze slovníku dostat?
Lze si nějak tento DAT soubor převézt do textové formy, aby tam nebyly jen černé a bílé čtverečky, když si ho otevřu?

Odpovědi na otázku

Pokud neznáš formát toho souboru tak to lze jen dost obtížně.

a nestačí slovník, který lze stáhnout na internetu?

jaký třeba? já našel akorát na 3-5 písmen, jestli máš lepší tak ho pošli

no ty s delšími slovy holt nejsou zdarma

Muze byt nejak zkomprimovany nebo zasifrovany autorem programu, z ruznych duvodu. Takze jedine se obratit na nej.

Já bych nic takového nekomprimoval ani nešifroval, ale vytvořil vlastní "šílený" formát a pak si nikdo ani nevrzne. A nejsem sám exot myslím

DAT je velmi, ale OPRAVDU VELMI obecný formát. Každý programátor si může vymyslet svůj formát souboru, přiřadit sovu příponu a přípona DAT patří mezi ty dost časté. Jenže pak soubor DAT od jednoho člověka bude něco úplně jiného než DAT od jiného člověka. Takže jak bylo řečené, pokud neznáš formát toho souboru, tak máš smůlu. Opravdu požaduješ nereálnou, nebo velmi málo reálnou věc. Jedině třeba řekni k jakému programu ten soubor patří, nebo kontaktovat tvůrce...

zkusil bych to otevřít programem PSPAD. Ale ono se pod tou příponou DAT může schovávat fakt leccos - klidně nějaký binární formát a potom máš asi smůlu.