» Poradna » Mobily

Jak dostat internet z mobilu do TV v ložnici ?

Mám nejnovější smartphone Lenovo vyšší řady a mám nejnovější malou ložnicovou TV Philips, která má nejnovější prvky výbavy, ale není to ryze smart TV, tedy nemá v sobě připojení na internet. Často koukám na videa, streamy i filmy a rád bych to dostal z telefonu na obrazovku TV. Jak to udělat ? V návodu píšou, že TV je vhodná i jako monitor k počítači. Díky za rady na funkční propojení.

Odpovědi na otázku

 | ChromeOS Chrome 61.0.3163.80

Chromecast 2

chromecast / miracast / WiDi.. hledej a studujpřipojení k PC je samozřejmě triviální - přes HDMI, nicméně pochybuji že tvůj tel má HDMI výstup, pokud ano, nic neřeš a použij jej. btw: "která má nejnovější prvky výbavy" - pokud to nemá ani připojení na net, tedy jeden ze základních parametrů moderní TV, pak velmi pochybuju i o zbytku oněch "nejnovějších prvků výbavy".

v mobilu mám klasický mikro USB výstup, kabel s koncovkou na usb mám

Mám obavy, že přes USB do televize nic nepošleš

Přes USB do TV obraz fakt nedostaneš ;)

Tak potřebuješ tam dostat internet nebo jen obraz z mobilu?

no stačí ten obraz z mobilu

Tak proč píšeš o internetu?

Muzes alespon napsat, jaky je presny typ te tvoji TV s nejnovejsimi prvky..?

"má nejnovější prvky výbavy, ale není to ryze smart TV, tedy nemá v sobě připojení na internet." To mě vážně pobavilo ...

A co tedy koupit výše zmiňovaný ChromeCast nebo jinou chytrou krabičku?

raději ať si před nákupem o této technologii nejdříve něco přečtě, osobně jsem byl z funkcionality chromecastu velmi zklamán, opravdu to není na univerzální použití...

"nejnovější prvky výbav"

Ale to může být i dálkové ovládání. Ty jsi asi nezažil televize, kdy se muselo vstát a přepnout na jeden ze dvou programů ručně na přístroji.

Já to zažil, ale tehdy to bylo skoro jedno, když byly jen dva programy, ti šťastnější měli k ČST1 a ČST2 ještě Slováky a rakouskou ORF

Slovaky? vzdyt byla jen Ceskoslovenska televize se stejnymi programy pro cele Ceskoslovensko..