» Poradna » Programy

Jak dostat DLL z EXE

Ahoj,trochu se trápím s následujícím problémem: Pomocí programu PEBundle je do EXE vkomponována knihovna DLL, jež potřebuju. Hledám na internetu nějyký extraktor, ale stále marně. Pomůže mi, prosím, někdo??

Odpovědi na otázku

zalezi na tom, jak je ta knihovna do toho programu pripojena.1. moznost je, ze se knihovna rozbali primo do pameti - to ti nepomuze2. moznost je, ze se knihovna pri spusteni rozbali na disk,bud k programu nebo do adresare Windows - tady bys ji mohl zkopirovat.Jinak nejde to dostat ven opet pomoci PEBundle ?

Není z mé hlavy (nejsem programátor):nějaké bližší informace o té *dll knihovně bys mohl získat, pokud se ti podaří tu v paměti rozbalenou knihovnu nějakým způsobem prohlížet (existuje i možnost editovat) nebo uložit. Toto umí např. WinHex. Použitelnou *dll ale takovým způsobem pravděpodobně nedostaneš. OT: Dají se tak údajně "za chodu" editovat (cheatovat) různé hodnoty ve hrách...

Ad Winhex: IMHO trochu hardcore pro "normalni" programatory. Pro trochu normalnejsi by to bylo treba spojit s debuggerem nebo diassemblerem. Kolik lidi se muze pysnit dokonalou znalosti struktury PE a dokonalou znalosti v assembleru v opcodech?

Díky za reakce. Program umožňuje jen zabalení, rozbalení ne. To s tím Windows je dobrej tip - zkusím na to mrknout. Pokud by to bylo v paměti, pak mám trochu strach. Každopádně, na webu v nějakým fóru jsem zjistil, že to lze (a to velmi jednoduše). Jen je potřeba na to mít nějaký nástroj. A otázkou je, jaký. Dotazovat se ve fóru nemůžu, protože uživatel byl Guest.