Jak dostat data ze starého HDD

Ahoj, mám stařičký disk Maxtor 7060 AT SCSI a potřeboval bych z něj vyndat data. Měl by být ok. Jen se na něj nemůžu dostat. BIOS ho vidí, správce zařízení ho vidí, ale správa disků ho nevidí. Nějaké nápady? MáM AXAGO adaptér na IDE disky a když jsem ho propojil skrz něj a pak miniUSB do PC, tak nic. Vyzkoušel jsem i v PC, kde mám IDE slot, a to jde - jen bohužel nemůžu se na něj dostat.Rady? Díky

Odpovědi na otázku

Je to 7120 AT.

Maxtor 7120 AT se nikdy nevyráběl. Upřesni model.Může se jednat o:a/ 7120A => IDEnebob/ 7120S => SCSICo s tím?Až zjistíš typ HDD, vezmi ho někomu, kdo vlastní nějaký starší PC|WKS (např. s MS DOS|Unixem) s příslušným diskovým řadičem.

120 MB, 18 kB, 3524 rpm, PIO 0, 1992

A má ve správci disků písmeno a jméno ?

SCSI disk na IDE port?

Potrebujete kúpiť do PC radič na SCSI disky, a tam ho zapojiť.

SCSI disk váš počítač může použít jen přes řadič SCSI. Ale pokud jste ho připojil přes IDE adaptér tak to asi disk SCSI nebude. Dost pravděpodobně je po něm.

Takže pánové, je to 7120AT. Trochu jsem pokročil, ve Windows Vista co mám, tak jde vidět i ve správci disků, ale není inicializován. Písmeno přiřadit nelze. Co kdybych nabootoval nějaké live linuxy?

to je urcite dobra myslenka..

A proč ne rovnou nějaký DOS ?

Máš ho nasvičovaný jako master a připojený na konci šráku?

No, a abych nebyl jako většina tady, tak napíšu co mi pomohlo. Už to mám hotové :D Nejlepší je se zeptat, a pak to nějak udělat. Pomohlo mi live Ubuntu, nabootovat z DVD, počkat, a pak to překopírovat kam chci. Parádička, oooo mocný linux