» Poradna » Počítačové sítě

Jak donutit router přiřadit konkrétní IP?

Zdravím,potřeboval bych poradit ohledně nastavení IP adresy. Mám NAS Synology DS216j, kterému router přiřadil pomocí DHCP adresu 192.168.1.2. Tuto adresu jsem mu potom nastavil jako vyhrazenou, aby byla "jeho". Teď však budu NAS měnit za model DS418 a chtěl bych, aby měl stejnou IP. Jak mám routeru Netgear R7000 "donutit", aby přiřadil stejnou IP? V tabulce s vyhrazenými adresami je k IP přiřazena MAC, takže předpokládám, že DHCP bude novému routeru dávat IP novou, a to nechci.Budu provádět migraci ze starého NAS na nový, takže bude vše stejné a chtěl bych také stejnou IP adresu z důvodů již namapovaných síťových disků v Průzkumníkovi, zálohování Acronis, apod.Díky.

Odpovědi na otázku

puvodni rezervaci smazes a udelas novou s novou MAC adresou.

Vytvor na DHCP serveru rezervaci dane IP adresy pro danou MAC.

nekolik malo sekund s pomoci kamarada Googla https://kb.netgear.com/24091/How-do-I-reserve-a-...

Aha, díky. To mě nenapadlo Budu tedy na NASu hledat MAC a podle toho to udělám.

Nic nehledej. Normálně NAS připoj do sítě a udělej na routeru to stejné jako předtím. Tj zarezervuj aktuálně přidělenou IP. Tím se ti zobrazí MAC adresa toho nového NASu. Tu si můžeš zkopírovat a nastavit jí pro tu původní IP adresu.

Tak celkem logicky, prostě jen změníš MAc adresu, ne? :)

Díky všem. Funguje to. Jen jsem změnil MAC v nastavené rezervaci IP.