» Poradna » Programy

Jak donutit Outlook, aby vyhledával podle příjmení?

Ahoj, nemůžu najít žádný způsob, jak Outlook donutit, aby mi připsaní nové zprávy byl schopný nabídnout něčí adresu jen dle zadání příjmení. Např. chci napsat Pavlu Novákovi, ale když začnu do políčka "Komu" psát Novák, tak outlook nic nenabídne. Jedině podle křestního jména, což je úplná debilita, protože si musím u všech asi 500 kontaktů pamatovat, jak se ti lidé jmenují křestním jménem. Nemůžu nikde a nijak najít, jak to v Outlooku nastavit. Přitom Thunderbird s tím nikdy neměl problém...

Odpovědi na otázku

LOL. co treba se naucit tu aplikaci pouzivat. Predstav si, ze to lidi pouzivaji ve spojeni s adresarem s desititisici ci statisici kontakty :D .

Proto se tady asi ptám, ty vole.

V prvni rade jsi neuvedl jaky Outlook mas. V druhe rade ma napovedu - zvlast u takto primitivnich dotazu tam odpoved je na 100%. O Google ani nemluve.

Napis do adresy "Novak" a stiskni Ctrl-K

Tak ho používej i nadále (TB). Jinak samozřejmě stačí změnit v nastavení účtu (zobrazit/změnit adresáře) u svého účtu Zobrazovat jména podle: ze 'Jméno a příjmení', na 'Zařazení' a restartovat Outlook.

Tak tohle nefunguje. Jinak nemůžu používat TB, protože nespolupracuje s naším firemním systémem.

Protože neuvádíš verzi Outlooku, musím nesouhlasit. Tohle funguje. Sám to tak používám, jinak bych to sem nepsal.

Stačí si do kontaktů přidávat "Josef Novák" jako "Novák Josef"

Já to mám v adresáři psáno opačně- příjmením jako první.

Nk2, to je naseptavac adres, ale uz jednou vyplnenych. Kukni po software nk2edit. To prolez a zkus zmenit vsechny zadane adresy naopak, prvne prijmeni pak jmeno.

Políčko "Komu" není určeno jako vyhledávací pole, to pouze zobrazuje a doplňuje historii - naposledy použité adresy. Pokud chceš hledat v adresáři, klikni na tlačítko [Komu] a otevře se Ti adresář s možností vyhledávání, případně můžeš použít i rozšířené hledání, které najde podle čehokoli.