Jak donutit monitor, aby ve hře použil vyšší frekvenci než 60 Hz?

Poridil jsem si hru Return to castle wolfenstein a mam problem, ze prestoze mam grafiku GeForce2 MX400 a 19 palcovy monitor, tak pri nastaveni 800×600 v te hre je obnovovaci frekvence na monitoru jen 60Hz. Nikde jsem nenasel moznost, jak tohle zvednout alespon na 75, lepe 85 Hz.Poradi mi nekdo, prosim?

Odpovědi na otázku

Už se to tady v Poradně několikrát probíralo ......   Použij třeba program RefreshLock.

Vetsina solidnich vyrobcu nabizi ke svym monitorum instalacni soubory,nebo si z nabidky Windows vyberte takovy,ktery je velmi podobny a obnovovaci frekvence se objevi v policcich,ktere je nutno si vybrat,vycentrovat obraz a ulozit k zapsani do Registru.

Ty instalacni soubory ale vetsinou nijak neovlivnej refresh v "3D modech".Ke svymu monitoru mam nainstalovanej spravnej INF soubor, ve 2D jede vsechno tak jak si nastavim, ale po spusteni hry mi zas nabehne 60Hz.

Já používám utilitku ReForce, je úplně jednoduchá a na jedno spuštění. Znepřístupní windowsům jiné frekvence než maximální (lze vybrat), takže pak vše běží třeba na 100 nebo 120Hz.

U novych Detonatoru to jde nastavit primo, ale nejsem si jistej, esli jsou novy Detonatory to pravy pro tu tvoji vykopavku (no offense).

No, přímo to nastavit jde, ale jen pro Direct 3D, nikoli OpenGL (jestli to říkám dobře). Wolfenstein využívá právě OpenGL.Jinak ta moje karta je vykopávka, to je konstatování, ne nadávka, ale pro pár hodin Wolfa to stačí a jinak strategie, které hraju, zatěžují hlavně procesor, takže na to bohatě stačí.

Vidis, to s tim OpenGL jsem si nevsiml. Zkus teda ty ostatni utility, co ti radej kolegove, muzes zkusit i PowerStrip, tam by to taky mohlo bejt...

popis různých softů je zde  http://www.cdr.cz/a/postupy/postup/4047 U mě pomohl  nVidia Refresh Rate Fix MKII, měl by asi ale být zadaný typ monitoru

Spust si dxdiag a v posledni zalozce - "Dalsi napoveda - Prepsat" si nastav frekvenci.