» Poradna » Web a internet

Jak dohledat autora obrázku

Našel jsem obrázek, který nějaká reklamka v ČR nabízela jako samolepku na auto. Velice se mi líbí a chtěl bych jej použít na do celoplošného, reklamního polepu na auto, na webovky a na letáky. Není to nic složitého, jde jen o pouhé siluety, ale i na to se určitě vztahují autorské zákony.Bohužel nikde nemohu dohledat autora. Když zkusím reverse search googlu, tak mi to vyhodí hromadu inzerátu na eBayi, Aliexpress, Wish, Pinterest a podobně, ale vůbec se mi nepodařilo dohledat nějakou galerii nějakého tvůrce.Pokud by někdo byl tak hodný a zkusil dohledat autora, tak to vypadá takhlehttps://ae01.alicdn.com/kf/HTB1aE4.LpXXXXb2XXXXq6...

Odpovědi na otázku

Ano, to jsem oboje našel taky. Ale to jsou vše jen nějací prodejci, kteří mají (by měli mít) smlouvu s autorem o prodeji. Přes ně se bohužel k možnosti komerčního použití nedostanu.

sú to fotobanky. kúpiš to od nich a neriešiš kto to vytvoril.

takovej obrázek ve vektorech udělat asi není problém.. jestli chceš autora tak se jím můžu stát "volná inspirace" dílem.. použije se jinej kůň, pes a kočka, holuba vyměníme za sokola, případně jiný zvířata..+ jinej tvar srdce a mám dílo hotový

https://www.google.cz/searchKoukni na stránkuPozn. Neznal jsem jak leccos v mobilu zkouknout v obrázcích goole, až raz mě tu jeden poučil až hrubším výrazem ve větě mu vlastním že stačí na obrázek dát prst, že ukáže se nabídka. První pokus až dnes a ok