» Poradna » Programy

Jak docílit libovolného rozlišení monitoru?

Existuje nějaký způsob, jak nastavit na libovolném monitoru třeba rozlišení 5000px x 5000px?
Myslím samozřejmě, že skutečné použité rozlišení by bylo třeba 1280 x 1024 a zbylá plocha se prostě dala posunovat myší.

Nyní mi Windows povolují nastavit 2048 x 1536, přičemž ten monitor tolik neumí, takže musím posunovat. Takže nevidím v principu problém v možnosti relativně libovolného vyššího.

Hodí se to třeba na tvorbu screenshotů atd...

Odpovědi na otázku

Konkrétní rozlišení musí umět vždycky grafika i monitor.

U monitoru je to jednoduché - vyedituješ si jeho driver a dopíšeš příslušné rozlišení a dáš zase uložit.

Pokud to zvládne jeho elektronika, máš hotovo.

U grafiky je to podstatně složitější. Nevěřím, že dokážeš její driver upravit odpovídajícím způsobem.