» Poradna » Ostatní

Jak dobít výhodně kredit na Steamu

Ahoj. Můžu se zeptat, jak dobíjíte kredit na Steamu a na kolik Kč Vás vyjde 1 EUR? Zdá se mi, že se poslední dobou zmenšuje výběr on-line prodejců. Díky moc.

Odpovědi na otázku

Kreditní kartou?

proč ne spíš debetní kartou ?

Dobře, platební kartou.

A proč bys měl dobíjet nějaký kredit? K čemu to je? Prostě když chci něco koupit, tak to zaplatím přes PayPal, kde mám přiřazenou svoji kartu a zaplatím v korunách dle aktuálního kurzu moji banky. Nic levnějšího nevymyslíš. Případě samozřejmě můžeš mít přímo ve Steamu kartu.

Přesně, proč taky půjčovat bezúročně peníze Steamu, že?

No já Steam dobíjím přes e-shop prodejce kuponů, momentálně za 27,8 Kč za 1 EUR. PayPal nemám, tak o tom pouvažuju. Jaký máš EUR kurz u své banky cca?

Já třeba aktuálně 26,579,- Kč (Equa bank).

PayPal nepotřebuješ, můžeš tam dát rovnou kartu. Kurz je každý den jiný, ale v týdnu jsem něco kupoval a přepočet byl 1€ za 26,551CZK. Každopádně nic levnějšího není, všichni to on-line prodejci a další služby že vždycky jen oberou o peníze navíc. Jediné co musíš pohlídat h Steamu nebo PayPal a obecně všech prodejců, aby ti účtovali skutečně v €urech a abys jim neskočil na nabídku, že ti to samo přepočtou na CZK! Oni to často nabízí jakože výhodu, ale samozřejmě na tom proděláš, protože to je vždycky výrazně horší přepočet, než v naší bance.

Já zásadně u žádného prodejce bohužel kartou neplatím (nechci zadávat info o své kartě prodejci). Porušil jsem to akorát u GooglePay, kde jsem dal info o své kartě, což se mi taky zrovna dvakrát nelíbilo. Je pravda, že bych mohl vyčlenit zvláštní účet, který by byl třeba jen pro placení na e-shopech. Ten PayPal asi tedy zřídím. Tudíž výhodnost nakupování na Steamu je tedy dána kurzem mé banky.

Myslel jsem samozřejmě on-line prodejce. V kamenných obchodech samozřejmě nakupuju.

Ale i v těch kamenných obchodech by to přece mohlo být upravené a mohli by ti ukradnout údaje! Hlavně alobalovou čepici! Nevím, co vymýšlíš za pí*oviny, normálně používej platební kartu.

Přesně, nevím, čeho se bojí, po platbě nastaví placení na internetu na internetu na nulu, nehledě na to, že od začátku roku banky musely nastavit přísnější pravidla pro dálkové platby, už nestačí jen ověřovací SMS.

Tak v tom případě za svoji paranoiu budeš muset dal platit Chápu, že nedáš kartu bezejmeným malým obchodníkům, ale u Google, PayPal nebo obecně těch velých známých firem se není čeho bát. Navíc banky u karet ručí za neautorizované platby, takže pokud by ti někdo z těch obchodníků nějaké peníze strhnul, aniž bys chtěl, tak on bude muset prokázat, že jsi platbu skutečně zadal ty. Jinak jim banka peníze stáhne zpět a vrátí ti je. Takže tohle je nesmyslný přístup.

Hele chlapy, tak jste mě přesvědčili (paranoia ustoupila) a zaplatil jsem před chvílí na Steamu kartou k účtu, který mám jako záložní. Fakt rychlý v kombinaci s mobilní bankou. Banka použila kurz 26,041 Kč za 1 EUR. Pro jistotu si ale zase ty internetový platby na kartě vypnu.

Pro jistotu proč?

No zapnu si ty internetový platby jen když budu platit na internetu. Pak je nastavím, zase na 0 Kč. Já zase tak často na netu neplatím.

Když tě to baví... Jak jsem psal výše, riziko je v podstatě nulové, protože neautorizované platby garantuje banka, resp. vydavatel karty a velké známé služby ti peníze fakt krást nebudou.

chlapy ?A ha.

Na Paypalu mi jenom vychází vždy výhodněji přenout na platbu v eurech než v korunách.

To platí obecně, vždycky je výhodnější u každé služby nechat platbu v zahraniční měně a nechat to převést vlastní banku, než to převádět rovnou u prodejce a platit v korunách, tam je to vždycky o dost dražší.

mě teda vždycky vychází všechno líp platit v dolarech a ne v eurech.

Zkoušel jsem v různých obchodech přepnout měnu a v podstatě to vyšlo nastejno.

platebni kartou, paypal

Můžeš si koupit tohle: https://www.jrc.cz/steam-naplneni-penezenky-... a ze Steam peněženky pak tu hru zaplatíš

No dát 23€ za který si můžu koupit cokoliv za 20€ na kredit za kterej si můžu koupit jenom hry na Steamu, to se vyplatí

třeba paypal tam má vícefaktorový ověření takže se to musí potvrdit i sms a to už je prostě bezpečný.A taky nevím že by paypal měl za svojí historii nějakej bezpečnostní problém.Nedává prostě smysl kupovat nějaký přiblblý předražený kupony a tím si dobíjet Steam, pak řešit nějakej zůstatek kterej tam vždycky bude. Je to v dnešní době naprostej nesmysl.

Zásadně nedobíjím. Když si na steamu chci koupit nějakou hru tak v první řadě trochu zapátrám na internetu, jestli se neprodává někde v rámci nějaké slevy. Procházím jen prověřené obchody, žádné Key4u apod kde se prodávají kradené klíče. Občas jsem narazil že na Humble Bundle byla v rámci nějaké slevy. A nebo projdu i přes heureku české obchody. Už jsem párkrát koupil krabicovou edici v českém obchodě třeba za 450Kč (včetně artbook bonusu), a na steamu se stejná hra prodávala za 25Eur (cca 650Kč). Samozřejmě u hry byl i kód na steam.A až když to nikde neseženu, tak to koupím přímo na steamu a platím paypalem přímo z karty v eurech. Takže mě 1Eur vyjde podle kurzu mojí banky, poslední platba byla s kurzem 26.8CZK za 1Euro

Zajímavá variace na platbu kartou je Revolut. V jejich apce se dá měna kdykoliv směnit ve Vámi akceptovaným kurzu. Používám ji na tyto online platby běžně a netrápí mne v jaké měně je mnou kupovaná služba/produkt nabízen.