» Poradna » Web a internet

Jak do TV dostat jiný prohlížeč?

Zdravím, koupil jsme Tv Toshiba Smart která má zabudovaný prohlížeč, jenže tenhle prohlížeč potřebuje podporu dmr tzn že mi nejde přehrávání v O2 tv, zkoušel sem přímo v tv stáhnout Firefox kde by měla být podpora dmr ale stažení proběhlo ale v aplikacích se neobjeví, je možné ve stávajícím prohlížeči udělat nějakou úpravu aby to šlo popř. Jak dostat do tv jiný prohlížeč.Děkuji za odpověď//"Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou."//

Odpovědi na otázku

Ne, takto to opravdu fungovat nebude. Co je to za system nejaky vlastni od Toshiby nebo AndroidTV? Pokud AndroidTV muzes castovat z aplikace v telefonu... nativni aplikaci sice O2 slibuje ale kde nic tu nic. A je to DRM ne DMR

DMR - Den Mesic Rok Pro tazatele: Jinak plnohodnoty FF muze mid podporu na PC, ale na TV neni plnohodnotny, takze i v TV ti to fungovat nemusi. Neni nad aplikaci nativni v TV. lepsi nez to resit pres prohlizec.

Tohle opravdu nejde. Ty prohlížeče v TV nejsou plnohodnotné, jako v počítači, je to jen takové šidítko a spousta funkcí tam nejde. Smart TV jsou v tomto velmi omezené a v podstatě pokud nenajdeš v aplikačním portále aplikaci pro tu konkrétní IP TV službu, tak ji nemůžeš nijak spustit. Takže to budeš muset řešit externím zařízením.

Baj d vej, prečo je problém dať do TV poriadny prehliadač výrobcom? Je to ťažké naprogramovať a tým pádom výrobca ušetrí 10 € na programátorovi, alebo je to naschvál? Plus nie je technicky možné, aby sa prehliadač aktualizoval? Kto chce mať TV nie len na sledovanie TV kanálov, tak si má kúpiť k nemu NUC/HTPC?

Já tam vidím nějaké potíže s licencemi nebo prostě marketingová záležitost.

v principu, neexistuje jádro, které by nemělo veliké nároky na HW (výpočetní výkon a paměť), přitom zvládalo nové dynamické formáty a také by bylo přizpůsobené pro časté aktualizace. Takže každou "nezbytnou vymoženost pro každého uživatele" (hrající si koťátka) výrobci TV si musí sami naprogramovat, a pak spotřebitel neakceptuje adekvátní zvýšení ceny TV - to by nebyla malá procentíčka, ale desítky procent. Tak se funkce optimalizují/snižují na většinové použití, což vlastně znamená, že "poriadny priehladač" v TV neuvidíš. Počítač jí nenahradíš.

Pro vyrobce televizi neni zadouci aby si uzivatel poustel video z kdejake "pofiderni" webove stranky... o pohodlnosti pouzivani weboveho prohlizece na televizi nemluve...

A to ako preco? . Vyrobcovi je jedno, co si na jeho produkte pustam, alebo nepustam. Hlavne, ze som si ho kupil. Mas to nejake nedomyslene.

No spis tobe to nedocvakava... neni to jedno hlavne poskytovatelum obsahu jako jsou Netflix, Hulu, HBO. A pro vyrobce je taky zajimavejsi nejake vsimne od poskytovatele obsahu nez nic od warezaka...

Aha, hlavne, ze ty do toho vidis, co je medzi vyrobcami a poskytovatelmi

Tak to je snad jasne... vzdy bude pro vyrobce lepsi propagovat aplikaci poskytovatele za uplatu. A taky jde o "uzivatelskou zkusenost", kdy pouzivat internetovy prohlizec na TV je z pohledu pohodli ovladani neco strasneho, oproti aplikaci prizpusobene dalkovemu ovladani a konkretni sluzbe.

Ahoj, před koupí TV jsi si měl zjistit, zda má aplikaci pro O2TV. TV Samsung ji například mají.

No jo, ale to je DRAHÝ!

Tak hlavně že ušetřil.

Vim ze je to mysleno ironicky, ale.....

Zdravím. Je možno dokoupit zařízení a připojit ho k stávající TV v mém případě Orava abych mohla vysledovat O2tv přímo v televizi zatím to nejde píše mi to že se video přehraje pouze s prohlížečem DRM.