Jak dlouho vydrží SSD při tvorbě grafiky,renderování atd.?

Jak dlouho vydrží SSD při tvorbě grafiky,renderování atd.? Vím že MLC technologie vydrží asi 700 tb.Ale nemám s tím žádné zkušenosti, tak se ptám jaké s tím máte zkušenosti. A taky jestli je dobrý mít v PC jen SSD? Díky.

Odpovědi na otázku

jen ssd se nevyplati, treba kvuli kapacite a cene

Cenu bych si představoval okolo 1100 kč. Mám tu starší externí disk . Navíc jsem zvyklý na linux.

Ty ses na něco ptal?

To jsem já , jen pod jiným jménem a na jiném místě.Bez legrace ! Pokud mi nevěříte budu vám to moct dokázat až zítra.

tazatel se pta tak trochu na jinou vec.V otazce chybi rada informaci, protoze se jedna o statistickou zalezitost, tak napr. objem prevadeneho videa, prumerna obsazenost SSD.Shrnul bych to tak, ze SSD fyzicky vydrzi dele nez moralne zastara aneb drive bude nedostatecna kapacita SSD nez fyzicky odejde

Životnost se neudává v TB, ale v počtech přepsání (cyklech). Ten záleží na typu paměťových buněk a technologii (čím novější, tím bohužel méně). Např. u běžných SSD s MLC čipy se často píše o 3000 cyklech. Takže např. na 256 GB disk s těmito čipy se dá teoreticky zapsat 3000x256 GB dat. Pak už si stačí nějak zjistit kolik GB dat denně v průměru zapíšeš a jednoduchou matematikou spočítat kolik dní nebo let ten disk vydrží.

A počet prepsani jde trivialni matematikou prevest na GB. Takze, co resis?

Tak mi prosím převeď na počet přepsání tuhle větu (je z původního dotazu): "Vím že MLC technologie vydrží asi 700 tb." Hmm?

To, že "tb" je malými písmenky TB ti opravdu dojít mohlo, ňoumíku.

Neumíš ani napsat jméno přispěvatele, jen "hrabeš" v jednom řádku na klávesách. Fuj s tebou.

To je marné... tady vůbec nešlo o malé a velké písmenka, pochopil jsem že myslí TB. Běž si radši napsat úkoly, aby ti maminka nezabavila PC.

To je aspoň dotaz, srábkové.

To si můžeš strčit, víš kam. Ale každodenní práce (obvykle 6-8 hodin), trvající 8 let na Asus X51L, kde jsem nasadil SSD Kingston, jednoznačně vypovídá. Takže asi tak. A to platí i pro ty srábky, jak jsem je označil.