Jak dlouho vám nejdéle vydržel HDD?

Ahoj. Mam v PC tenhle disk - https://www.czc.cz/seagate-barracuda-7200-10... bezi mi uz od brezna 2007 denne a porad jej aktivne vyuzivam .. ted jsem ho projel HD Tunem a 0% damaged blocks.. to ujde, ne? :DJak dlouho vam nejdele vydrzel hadr, nez se odebral do vecnych lovist? Pripadne co doporucujete ted jako znacku, model atp. ?

Odpovědi na otázku

Bežné domáce PC zaťažuje disk málo, životnosť je potom vysoká. V podstate dnes nikoho životnosť HDD nezaujíma, sú lacné s vysokou kapacitou, ak sa pokazí, vyhodíte ho a vrazíte nový, to je všetko.

Western Digital 10 let a slouží dodnes, 250 Gb, jako disk na fotky atd.https://www.wdc.com/cs-cz/

To vůbec nevím. Vždycky jsem upgradovala dřív, než měl jakýkoliv disk možnost odejít. Teď už je asi třeba doporučit spíš SSD disky, než disky klasické - plotnové.

Tak to neviem ! Moje prvé PC bolo asi v 1990 . A od vtedy som nemal žiadny problém z HDD ! Stačí ? Samozrejme som pár PC vymenil , ale HDD som použival ďalej . Mám doma na "sklade" asi 5 HDD , všetky sú OK .

Přesně takhle bych to napsal.

Stejně jako se může objevit zmetek, který odejde po týdnu používání tak se může objevit výborný kus a vydrží 10 let.

Naprosto irelevantní a zbytečný dotaz... Harddisk může vydržet měsíc a nebo dvacet let.

Naprosto irelevantni a zbytecny prispevek (vzdycky se nekdo najde - budiz ti odpusteno).Koukej, kolik z toho vzniklo zajimavych a poucnych postu. ;)

WD caviar (nebo tak nějak :D) 11 let drží

Nejdele mi hadr vydrzel cca 2 tydny. Pak se roztrhhnul, nebo byl tak spinavy ze jsem jej musel naheadit novym hadrem. Zato rucnik a uterka vydrzi dlouho.

Ja tu mám ešte PC v konfigurácii:ABIT BE6-IIIntel Celeron 501MHz 288MB RAMATI All In Wonder 128 AGPCreative SB Live!Mitsumi CR-4802TEPioneer DVD-104SHDD WD25 00AAJB-00WGA (128GB)HDD WD80 0BB-00DKA0 (80GB)REaltek RTL8139 Family PCI Fast EthernetMyslím, že sa písal rok 2000, keď som ho skladal a beží ešte dnes, disky rovnako.Mne odišiel iba jeden disk, od r. 1996 a to keď som ho mal v boxe a pri práci som ho vytrhol z elektriky. Mám ich stále a fungujú. Všetko Westerny Caviar a potom Black edície.

Většina závad se u HDD projeví v prvních 3 měsících provozu. Když je přežije, je pravděpodobné, že už pak bude bezproblémový mnoho let, pokud jeho výrobce neudělal nějakou botu. Matně si vzpomínám na disky Seagate 500GB, kde kvůli chybě firmware disky začaly hromadně umírat po najetí určitých "kilometrů". Dnes je v kursu SSD, ale nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Je třeba opatrnosti, pokud by někdo laškoval s myšlenkou, že by na něm uchovával i nějaká data, výsledky práce a pod. (složka Dokumenty...) SSD totiž odchází bez varování. Jeho konec přichází jako náhlá smrt a vše, co na něm bylo je nenávratně pryč. Konec HDD často ohlašuje SMART nebo nezvyklé klapání mechaniky. Většinou se data dají zachránit i když odejde mechanika. U SSD to není možné, protože data jsou šifrována a pokud odejde NAND flash čip tak si s tím ani specializované firmy neporadí. ☻

mám v PC WD Velociraptor, což je disk s 10000ot. a jde o jeden z prvních kusů, tedy z dubna 2008. Používán prakticky denně. Pár let jako systémový. Pak jsem koupil SSD a na Velociraptorovi mám hry. Dle statistik má natočeno cirka 4 roky v kuse.

Quantum Fireball 40GB, 5400ot., aktuálně z něj běží zkušební W10Pro, bez chybných sektorů a pochází nějak z poloviny 90tých let. T.j. cca 22 let chodu. SMART tvrdí, že natočil 18258 hodin. HDD v té době nebyly levné, ale zdá se že byly vyráběny s větší péčí a možná i z kvalitnějších komponent.

Wow..

18258 h To není nic. Teď mám ve svém pc dva Seagate 1TB ST1000DM003, pár let staré, jeden má přes 20000 a druhý přes 22000 hodin a nějak moc mi to nepřijde A vůbec neuvažuju, že bych je měnil.

Jo a to na rozdíl od tebe jsou i vytížené, například virtuálkama...

Tyhle hodnoty někdo považuje za hodně? Muj 10 let starej 2TB western digital (obyčejnej green) má najeto skoro 41 tisíc a furt bez problému. Naproti tomu teď mi asi po 2 letech odešel 3 TB seagate což mě fakt naštvalo. Teď jsem kupoval WD Red kterej by měl bejt dělanej na 24/7 tak doufam že něco vydrží. Bohužel kvalita elektroniky je dneska tak příšerná že málo co přežije záruku, ale hlavně že to je levný. Skoro všechny svoje prehistorický disky jsem ještě nedávno používal, disky klidně i 15 let starý, většinou když už jsem ho zničil tak protože jsem s nim praštil. Tenhle 3TB seagate byl muj první disk kterej umřel jentak bezdůvodně. Teď mam objednanej použitej uplně stejnej model a zkusim prohodit čtecí hlavu a elektroniku, sice v úspěch moc nevěřim, ale co se dá dělat. Platit 10 litrů za záchranu dat fakt nehodlam, navíc tam udělaj uplně to samý. Začínam uvažovat o ňákym tom síťovym disku kterej by se prostě vypínal když to zrovna neni potřeba, protože jinak mam PC zapnutej v podstatě nonstop a vypínání disků zakazuju, protože když pak chci vlézt někam na ten disk tak to trvá třeba 5 vteřin než mě to tam pustí a to je fakt příšerný.PS: 7 let starý SSD OCZ mi furt funguje (aktuálně je v noteboku), 2 roky starý SSD samsung taky v pohodě (teď jsem ho dal tátovi), tak jsem zvědavej jak dlouho vydrží 500 GB ssd samsung co mam teď.

Jestli ten Vas zazracny disk ma za 22 let nabehano smesnych 18258 h. tak to o jeho vysoke kvalite moc nevypovida, nebot vetsinu sveho zivota prolezel necinne nekde v supliku.

přesně, moje starší disky maj naběháno kolem 40 tisíc

myslím, že jsem měl ještě nedávno v šupleti funkční 20 GB IDE WD Caviar. Ani už nevím, jak stará ta mrcha mohla být

Je to různé. Ono hlavně záleží na účelu použití disku a na jeho výrobci/modelu. Mám disky, co mají nalítáno přes 40 tisíc hodin a pořád fungují. V práci jsem ale měnil už i disky, do měli nalítáno jen směšných 300 hodin. Nejčastěji měním však notebookové 2,5" disky, protože většina uživatelů s notebooky mává jak na prvního máje, tříská s nimi. Nikdo z běžných uživatelů si neuvědomuje, jak tyto otřesy diskům vadí. 3,5" disky měním docela málo. Nejčastěji ale měním disky WD Green.V současné době montuji Seagate Barracuda STx000DMxxx a nebo WD řady Black či RE. Bluečkům po sjednocení s řadou Green nevěřím.

no tak já osobně se zabejvám stejnou otázkou nepřijde mě jako zbytečná jelikož některé disky co používám mají najeto vskutu hodně a začínám se ptát kolik ještě hodlají vydržet a nechce se mě kupovat jen tak nové :nejstarší kousky mám dva krát Hitachi Ultrastar sun 1Tera najeto 70651 hodin a druhý 70121 hodin bez vadných sektoru bez klapání bez nějakého většího hluku který bych netipoval pro disk z roku 2008 ( by me zajímalo co ještě muže vydržet) puvodně byl provozován ve serveru takže byl prakticky vypnut a zapnut cca 200krát další disk koupený snad ještě dříve je WD Grean který každý pomlouvá já mám na jednom najeto 26 164 hodin bez vadného sektoru a na druhém co je v druhém PC 29 400 hodin má 1 podezřelí sektor a dle různých testu žádný chybný nebo přemapovaný .. dle vseho funguje bez vetších problému (dříve byli disky rozděleny na dva menší a používány jak systémové tak jako úložiště dnes už jsou jen na ukládání dat na čež rychlost naprosto dostačuje za celou dobu mě odešel jen zatím asi jeden disk 850MB WD ve starým Pentiu 133Mhz .. nejaké chyba elektroniky tenkrát začal hořet byla to docela komedie jak se s pc čoudilo .. jinak tu mám ještě disk z notebooku cca nalítáno kolem 22 tisíc hodin Hitachy model HTS54... atd tipuju že to bylo neco levného co se rvalo do každého HPčka svého času a vykazuje nejaké podezřelé sektory funguje ale jaksi blbne byl vyměněn za ssd ..

jinak v pc mám ještě dva skoro nové 1T disky jeden WD blue a druhý seagate jeden 6000 hodin a druhý 2000 hodin mám je pořád za to že jsou nový ale podle toho co píšete vy bych skoro řekl že budou brzo po smrti ..

Mam 10 let starej 2TB WD Green co má najeto 41 tisíc a naprosto bezproblému, ale teď mi odešel jenom 2 roky starej 3TB seagate. Ale je to asi hlavně o náhodě, před pár lety jsem vykuchal ze settopboxu 320 GB (myslim že WD green) a odešel potom co jsem s nim jenom lehce pohnul za provozu. Ten muj 2TB disk pamatuje i převážení k tátovi každej víkend v externim boxu, to je neuvěřitelný že furt jede. Mam ho na filmy, takže žádná velká aktivita, jednou se to zapíše a pak se to jenom čte, žádný častý mazání atd

Seagate Barracuda 7200.7---28000h,5 přemapovaných sektorů

3,5" Hitachi, 54tisíc hodin a nadále funguje. typ: hitachi ds7sac101

Tak já mám v PC WD RE4-GP - 2TB a má naběhaných 48000h a po pár pádech a kopnutí do pc furt žije sice s 200 vadnými sektory ale ještě mě neopustil noo a teploty si drži kolem 30°C takže celkem zázračný disk :DD