» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak deaktivovat výchozí program

Ahoj,prosím o radu. Při stahování souboru se objevuje ikona typu ".part". Mám k ní omylem přiřazený výchozí program Adobe Acrobat Reader. Chci tento výchozí program odstranit, ale v nastavení nelze vybrat volbu "Vybrat výchozí" jako tomu je u ještě nepřiřazených typů souborů.Lze toto původní nastavení vůbec něčím vyvolat?Díky za reakce.

Odpovědi na otázku

A ta nedokončená stahování se snažíš otevřít, nebo v čem ti to vadí?

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 99.0.4844.74

Dobrý den,pokud je k nějakému typu souboru přiřazen výchozí program, můžete ho změnit jednoduše tak, že v Průzkumníkovi klepnete na tento soubor pravým tlačítkem myši se současně stisknutou klávesou Shift. Z kontextové nabídky pak zvolte možnost Otevřít v programu a zvolte aplikaci, kterou chcete použít. Pokud daný program chcete používat při příštích pokusech o otevření, pak aktivujte volbu K otevírání souborů .part vždycky používat tuto aplikaci.Výchozí aplikaci pro otevírání určitého typu souboru můžete změnit také přes Nastavení-Aplikace-Výchozí aplikace-Zvolit výchozí aplikace podle typu souboru. Vyhledejte soubor typu .part a přiřaďte mu požadovaný program.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz

.part je súbor, ktorý je práve sťahovaný webovým prehliadačom. Nejedná sa kompletný (stiahnutý) súbor a preto je nezmysel ho otvárať v akomkoľvek programe. Po ukončení sťahovania webový prehliadač koncovku .part prepíše na pôvodnú koncovku sťahovaného súboru. Tazateľ zrejme omylom k súborom typu .part associoval nejaký program a teraz to nevie vrátiť do pôvodného stavu, kedy súbor nemá asociovaný žiaden program a dáva užívateľovi na výber v čom ho otvoriť....

Přesně tak, byl jsi rychlejší. Může to být část archivu, část videa, nebo čehokoliv jiného. Proto jsem se ptal, jestli se pokouší nedokončená stahování otevírat.

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 99.0.4844.74

Dobrý den,pokud chcete úplně odstranit asociaci souboru s danou příponou, lze to provést několika způsoby. Patrně nejrychlejší a nejjednodušší je použití aplikace Default Programs Editor, kterou si můžete zdarma stáhnout z https://defaultprogramseditor.com/.Stažený soubor rozbalte a spusťte Default Programs Editor.exe. V prvním kroku zvolte File Type Settings, v dalším pak Context menu. Do pole Search zadejte kýženou příponu, ve Vašem případě tedy part. Označte typ souboru v seznamu a stiskněte Next.V posledním kroku označte položku Open a klepněte na tlačítko Delete. Nakonec uložte provedené změny stiskem tlačítka Save Context Menu.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz

Super toto jsem hledal výborný prográmek!!!!

Ak mas na to znalosti, tak to zmaz z registrov. Google ti napovie v ktorej vetve mas hladat pripony suborov.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts