» Poradna » Programy

Jak dam na Flešku Soubor MKV 4,16GB

Mam flash disk 16GB ale na NTFS ho nemohu dát protože mi domací kino nebere NTFS jen Fat jak to tam dostanu bez ztráty kvality je to film Blu-ray

Odpovědi na otázku

na fat viac ako 4GB fajl nedostanes

A co je format exfat

exFAT by takhle velky soubor zvladnul, ale prectes to jenom ve Viste SP1. Pro XP by sis musel nainstalovat neoficialni ovladac.

Asi 14 sekund mi teď trvalo převedení FAT32 na NTFS. Použitý OS WXP. Použitý příkaz "convert". Něco jsem tam nakopíroval, bez problému updatoval, vyhodil a na závěr jsem si pomocí ADDS zase na Kingston, 8 GB, zavedl FAT32.

Ja mam KINGSTON 16gb POŠLI NÁVOD DÍK

Máš ho před očima

Nemá - nevsiml sis co pise ze NTFS mu kino nebere - takze convert moc asi nepomůže.Strčí flashku a kino žere jen s fat

Ahoj prosimte taky mam problem v domaci kine mi necte ntfs jak si to udelal aby si tam dostal vetsi soubor jak 4gb?? a prehravavc to precetl dekuji za vsechny rady

Nijak. Jedine ten film rozdelit na 2 soubory. Pripadne z nich zkus vystrihnout titulky na konci jestli to nezmensi soubor pod 4GB.
Pripadne zkus format EXT2/3 z linuxu. Jestli to nahodou to kino vezme.

Blbost

Někdo tvrdí, že NEMŮŽE dát na 16 GB flashku file. Uspokojivě, rychle a zodpovědně jsem mu poradil. MŮŽE, kdykoliv může, dát na flashku 16 GB, vypreparovanou na FS NTFS, file, který požaduje. Že nějaký SW tento file nedokáže zpracovat, může mít desítky příčin. První je ta, že to dotyčný ani neumí, když ten zatracenej file na tu flashku nedokázal dopravit. Takže tu informaci má např. z druhé ruky, která může být, pokud jde o vybavenost umem, stejně diskvalifikovaná. Já jsem mu ideálně vyřešil nutnou část problému, který má dokonce obecnou platnost. Zbytek je jeho problém. On totiž v tom dotazu napsal, že ten file tam dát nemůže. A to se sakramentsky spletl.

Všichni kromě tebe pochopili, že tam ten soubor nemůže dát ne proto, že by tam nešel nahrát vůbec, ale protože mu domácí kino nebere NTFS.

Kdyby ses misto gramatickeho nacismu dival na to, jak mu muzes pomoct...
Kdyz rika, ze to NEMUZE dat na NTFS, protoze mu to prehravac NEZERE, asi to uz zkusil.
a ma rada autorovi:
pokud ten prehravac nezere ani ext2 (existuje free ovladac pro ext2 i pod windows), tak zkus to video trosku oriznout.. mozna je tam 5-kanalovy kinozvuk, ktery muze byt stereo.. nebo je tam 5 minut titulku na zacatku nebo na konci. Programu na oriznuti a konverzi je mnoho.. treba mencoder - ten ma i vlastni kodeky, takze nemusis nic dalsiho instalovat.

Docela klidně můžu říct že to že kino neumí NTFS na flashce je celkem normalní.Dokonce není žadnou výjimkou že přes flashku přehrajete pouze obrázky - sam mam takovej kousek doma.V podstatě je to poslední věc co mne trápí ,daleko víc mne krká další stroj co sice jiste omezení nemá ale zase dalsich1000 a vzhledem k tomu že mam UPC pozemní digitalní vysílaní jsem nucen používat prave ten jejich dementni dvd recorder .
Pokud tedy chci pouzivat recorder k tomu k čemu ma sloužit....

Ty gramatický "nacisme". Ty se nauč gramatiku, narcisto.

Každej se přehlidne - ja v prvnim okamžiku taky viděl že chce flashku na NTFS,asociace s x dotazama co sou obvyklý.ja třeba automaticky píšu dvd recorder ale je to DVR což je kapku rozdíl.Nebo digitalní pozemní ale že je to digit. kabelovka nenapíšu tak by na mně taky popravu vlitli ze si pletu hrusky a jabka.

Abych to uvedl na pravou miru ořezat to mohu to je pravda ale nejvic mi štve že film v souboru MKV nevim jak vypálit ná disk aby mi to Přehrávač Panasonic umí přehrávat HD filmy vubec přehrál tak proto jsem to chtěl dát na ten flash disk

Já nechci flame, jakkoliv se docela dobře bavím. Autor příspěvku dokonce nemá ani jasno v tak základních kategoriích, jako příčina-následek. Jeho argumentace je prostě "in". Já jsem velmi dobře věděl, co je ve věci, ale nedalo mi to, i když to byla - ode mě - demagogie. A pár psavců se chytlo Jsou Vánoce (a najust s "velkým"). A k tomu "nacismu-narcismu". přiznám se, že jsem to četl několikrát, protože mi tam znělo ještě něco "vzadu", ale nakonec mi bylo jasné, že jde o překlep.

Nelze vyřešit pro FAT32. Podporuje přehrávač jiné formáty disku?

Líbí se mi tady čím dál víc. Je to tu přímo skvělý. Prosím tě, jak to s těmi dřevinami děláš?

Je lepší moci než nemoci, ale s tím děláním se pleteš. Já dřeviny radši sázím.

připomněli jste mi rozhovor z jednoho nejmenovaného filmu:

žena chce koupit papouška ve zverimexu

ona: tohle je největší pták, jakého tu máte?
prodavač: Jo, většího má akorát soused, ale ten teď není doma.
ona: A stál by?
prodavač: Stál.
ona: Jako kolik?
prodavač: Jako kolík!

Ne nepodporuje alespon otom nevím jen to že NTFS mi to nebere a jinak nevin o jinem vlastně ano jen to že přehráva video z flash disku APC a to je vlastně MKV nebo ne

Nemohoucí ty mě tady urážíš že sem neschopnej ale já proto že sem neshopnej tak sem na diskuzi lezu a chci poradit. Nato tu poradnu máme zatím si neporadil a pokud ano tak jen v hádance děkuji za tvé rady ale rači di na dvě ahoj Jirka neschopný

Jedna malickost - chces aby ti to prehravalo MKV to je matroska ne?Nebudu to rozebirat ale neni HD jako HD.Reknu to jinak spousta playeru neumi tak normal vec jako ogg obavam se ze tvuj problem s filesystemem souvisi neprim a ze i kdyby flashka mohla byt v ntfs tak pri pokusu prehrat film v danem formatu tě přehravač vyfuckuje...Podpora mkv není vůbec ale vůbec samozřejmá...

Nebo jinak ja znam Philippsa s podporou mkv a par noname.Co mas ty,specifikaci jde najit...

Je mi líto, že ses zařadil mezi ty stovky tazatelů, kteří měli tu smůlu, že na jejich dotaz zareagoval nemohoucí. Ale naštěstí existuje spolehlivé řešení: kdykoliv uvidíš jako autora příspěvku nemohoucího, ihned přeskoč na další. Funguje to a vánoce budeš mít šťastnější a veselejší.

bingo, maš pravdu ten chytrák tam něco přeinst. něco vyhodil,něco ,něco,něco.rada nad zlato.je to kecal. a lidem cochtějí upřimně poradit fandím.píšu proto kdysi mi jeden odborník řekl: ptejte se promně není žádná otazka hloupá,budu li vědět odpovím, a jestli ne řeknu prostě nevím není to hanba.je třeba se pořad učit to není lenín-tento převzal s knih. hodně zdaru ,

Jde to naprosto normálně.Používám na to Acronis Disk Director Suite 10.0 (build 2161 - jede na vistách) a v tom jsem naformátoval 500GB externí disk na fat32 a HDD recorder Samsung viděl celejch 500GB.Upozorňuju že jsem to pouze zkoušel jinak to nepoužívám. 16GB flešku mám taky takhle naformátovanou právě kvůli přenosu filmů do recorderu.Určitě na netu je něco podobného na stažení free.

Pavle díky moc konečně někdo velice schopný jinak je to tohle kino

www.kasa.cz ...

Na matrosku zapomen,ale za 200dolacu de sehnat popcorna ten je bezproblemovej,pavel sice poradil ale evidentně nechapeš o čem je řeč,není problem použít libovolný disceditor nebo dokonce pouhý příkaz pokud víš jaký......Problem je vidíš někde format mkv v specifikaci??

Ale dotaz zněl jasně jak naformátovat flash disk 16GB na fat32.To že mu z flash disku blu-ray nepojede je věc jiná.Ostatně ani DVD formát (*.vob soubory) nejdou z Flash disku přehrát,alespoň na samsungu.Musím to převádět do avi souborů samozřejmě se ztrátou kvality bohužel.

2 sew: Urazil jsi mě tím, že jsi prohlásil, že jsem tě urazil. Fuj.

No nemohouci rek jasně - convert ono to de prostym prikazem z fat na ntfs nepotrebujes disceditor.....takze celou dobu se snazime vysvetlit ze zmena formatu je to posledni,koneckonců kdosi zminil i alternativy.takže celý vysvětlovaní se tyka toho proč dotyčna věc nejede z flash disku.pokud by prehravac proste neumel NTFS muzes flashku formatovat jak libo - a on to tvrdil.Pokud neumi mkv tak muze i umet filesystem dany a opet platne jako mrtvemu rybnik.Dotaz nebyl jak naformatovat ale muj prehravac neumi pracovat s filesystemem typu NTFS - pokud neumi sme v koncich hned ze startu - omezeni velikosti souboru ....Pokud umi koncime na tom ze i kdyz naformatujem konči na tom ze neumi mkv.

Petře díky tím programem jak si psal to maká a děkuju

Ahoj prosimte muzes mi napoveded jak si rozjel vetsi soubory jak 4gb na flesce? aby je videlo domaci kino??

paja : rad by som Ti poradil. Ale ked Tvoje domace kino podporuje len FAT32, tak viac ako 4GB na USB kluc nezapises.

Mozno, keby si napisal presne typ "kina" ozve sa majitel takehoto typu a vie poradit iny format FS, kompatibilny s danym typom kina.
Trocha sa zamysli nad tym, ze musis aj Ty umoznit aby sa dalo poradit.

Je moznost subor rozdelit na dva mensie. Je moznost, ked ide o video vyhodit arabske titulky, alebo spanielsky zvuk. Bohuzial si nic neuviedol, tazko radit.

Aha no me kino je LG 353 SD zatim sem vtehle veci nijak nepokrocila asi ai nepokrocim

tak snáď asi rozdeliť nejakým video splitterom né asi

Extended FAT File System
msdn.microsoft.com ...
Extended file allocation table (exFAT) is a new file system that is better adapted to the growing needs of mobile personal storage. The exFAT file system not only handles large files, such as those used for media storage, it enables seamless interoperability between desktop PCs and devices such as portable media devices so that files can easily be copied between desktop and device. In addition, exFAT can be adopted with minimal effort.

The exFAT system offers the following advantages:
* Enables the file system to handle growing capacities in media, increasing capacity to 32 GB and larger.
* Handles more than 1000 files in a single directory.
* Speeds up storage allocation processes.
* Removes the previous file size limit of 4 GB.
* Supports interoperability with future desktop OSs.
* Provides an extensible format, including OEM-definable parameters to customize the file system for specific device characteristics.

In addition, you can choose to add transaction support to your exFAT implementation (TexFAT) to ensure transaction-safe operations. As of Windows Embedded CE 6.0 and later, TexFAT can only be supported in an exFAT environment.

Copy - paste a ted použit hlavu - jeho kino umi jen fat32 - exfat - není fat stačí?A mohl sis copy paste ušetřit.

exfat není fat32 ,samozřejmě fat to je....To aby nemátla ta číslice co mi vypadla.EXFAT mu prostě kino neveme

diky tak resim to rozldelenim filmu u avi neni problem ty rozdeluji Avidemux 2.4 GTK+ se soubory jeko je vob taky neni problem proste nakopiruju pocastech jen je problem u ripu bluraj ale nevadi uz cekam na popcorn hours A-110

Pokiaľ to má 4,16GB, vojde to na DVD medium naformatovane na UDF. Doporučujem použiť na vyrobu DVD-image program od MS - Cdimage s prepínačmi -j1 -u1 a vysledny ISO súbor následne vypaliť na DVD médium.

Universal Disc Format neboli udf by byl jistě řešením.Pokud bys ho nedoporučoval na flashku kterou bude strkat do kina který acceptuje u flashky kterou prdneš do usb jen fat32.Sem zvědavej co za zmatiny ještě se tu objeví - takže k výchozí situaci.Kino acceptuje fat32 pokud do něj frkneš flashku.Nic jinýho.

jj dik uz to neresim pres flesku max nake divx co maj 700mb stejne filmy s vysim kbps nejdou takze neresim a kupuji popcorn hours A-110

A to si kde nabral, že doporučujem UDF na flešku? Ja som mu len doporučil najjednoduchšiu alternativu, ako si konkretny film na domacom kine pozriet. BFU totiž nedokaže dostať súbor vätši ako 2 GB (tak, aby bol prehrateľny) ani na DVD medium.

Pokial to ma 4giga vojde to na ...a ve formatu toma a tom .Tos napsal.My řešíme že kino umí jen fat32 na flashce a chce přehrat MKV , doporučil jsem mu jedno z mála který problem s MKV řeší.To cos napsal ty neřeší nic.Takže s tvojí alternativou si na flashce - což chce, fakt ten film neprohledne.Je na tom něco nepochopitelného?Pokud umí JEN FAT je tvoje rada k níčemu naformatovaní na cokoliv jineho tuplem k ničemu.Ještě jednou MKV neboli Matroska to je to oč tu běží.

To riešiš tak akurat Ty. Ja som reagoval na prispevok autora vlakna. Citujem: "Abych to uvedl na pravou miru ořezat to mohu to je pravda ale nejvic mi štve že film v souboru MKV nevim jak vypálit ná disk aby mi to Přehrávač Panasonic umí přehrávat HD filmy vubec přehrál tak proto jsem to chtěl dát na ten flash disk." Nadalej na tvoje dementne prispevky už nemienim reagovať.
Howgh.

Howgh - přečti si celou diskuzi a zjistíš že řešení sem nabídl jen já a on se podle něj zařídil popcorn.Jestli se neorientuješ v posloupnosti jdi si hrat Counter - Strike.

Maš na mysli tohle?
>> sew [85.207.28.xxx] | 25. 12. 2008 17:28
>> Abych to uvedl na pravou miru ořezat to mohu to je pravda ale nejvic mi štve že film v souboru MKV nevim jak
>> vypálit ná disk aby mi to Přehrávač Panasonic umí přehrávat HD filmy vubec přehrál tak proto jsem to chtěl dát
>> na ten flash disk

rozdeliť nejakým video editorom. FAT viac ako 4GB nenačíta

To je jasný - de o to že debata dospěla do finele kdy požadavek byl MKV - flashka.Jedinej kdo to umí bezproblemu je popcorn,samozřejmosti typu že fat umí jen x a de to obejít tím a tím se už ani neřešilo.Film - flashka - MKV - přehrat.Popcorn.Tečka.

ExFAT

NEEEEE už zase exfat mu nebere kino.

A to prosím ani nezminuji malý detail že ani MKV Prostě potřebuje POPCORNA který MKV na flashce přehraje.Neboli ma kino - jistě to někteří znáte ktere ma flashku na přehravaní rozhodně ne filmů.Mrknite na specifikace - je spousta kin kde flashka je vpodstatě reklamní tah a nepřehraješ na ní ni nic víc než fotky - dokonce ani blbej divx.

Nejlepší soubor převést pres vhodný converter na mpg nebo avi a pak není žádný problém,ztráta kvality na mpg není postřehnutelná.

ANO TO VŠICHNI VÍME A ZNÁME NĚKOLIK LET.VÍTEJ V KLUBU - ON TOTIŽ NECHCE PŘEVÁDĚT -MKV - FLASH -PŘESNĚ TAKTO - ODPOVĚD -POPCORN

no to musite nejdrive uplne vynulovat nastaveni jinak vam to nepujde